Registracija pas šeimos gydytojus, vaistų receptai – viską žadėta mikliai atlikti elektroninėje erdvėje, internetu. Visuomenei pranešta, kad naujovės įdiegiamos tam, kad būtų patogu pacientui, taupomas visiems brangus laikas, kad nereikėtų lūkuriuoti eilėse, kad gydytojai daugiau gyvai galėtų bendrauti su ligoniu. Bet, kaip dažnai nutinka, galimybės taip greitai netampa realybe.
Elektroniniai vaistų receptai – kam teko juos gyvai regėti išrašomus ar matyti pacientus, vaistinėse aptarnaujamus su jais? „Gimtasis…“ šiuo klausimu domėjosi keliose Rokiškio centre įsikūrusiose vaistinėse.
„Vienas kitas receptas per mėnesį būna, kreipiasi rokiškėnai, kurie parvyksta iš Vilniaus ar Kauno medicinos įstaigų. Mūsų gydytojai jų nerašo. Ir mums nėra patogus šis būdas, neretai stringa kompiuteriai, nėra jis populiarus. Kaimyniniuose rajonuose, tarkim, Kupiškyje, girdėti, kad tokiu būdu aptarnaujama daug klientų, taigi ir išrašoma daugiau tokių receptų“, – tokio atsakymo sulaukėme „Eurovaistinėje“.
„Gintarinėje vaistinėje“ klientų su elektroniniais receptais sulaukiama daugiau. Vaistininkė teigė, kad Rokiškyje vienintelis juos išrašo privataus kabineto šeimos gydytojas Ričardas Burnickas.
Kodėl tokia galimybe nesinaudoja kiti medikai, Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro gydytojai? Situaciją pakomentavo šios įstaigos direktorė Zita Kapušinskienė:
„Mūsų gydymo įstaigoje elektroniniai receptai iki šiol nebuvo išrašomi. Kodėl taip nutiko? Neturėjome tinkamos materialinės bazės, ne visos darbo vietos aprūpintos tinkamais kompiuteriais ir programine įranga, kuri leistų pasirašyti elektroninį receptą. Ir pati elektroninių receptų išrašymo sistema veikė su trikdžiais, buvo nuolat tobulinama, mėginimas ja naudotis atimdavo daug laiko. Planuojame per šių metų pirmąjį ketvirtį baigti kompiuterizuoti visas gydytojų darbo vietas, dar kartą surengti papildomus mokymus darbo vietoje ir pradėti išrašyti elektroninius receptus jau patobulintoje sistemoje.“