Nerasime žmogaus, kuris nebūtų susidūręs su tradicine medicina. Neapsieiname be masažų, akupunktūros, kineziterapijos, reiki technikos, jogos, gydymo dėlėmis, rankomis arba vaistažolėmis ir panašios praktikos, priskiriamos netradicinei medicinai. Ji dar vadinama alternatyviąja, papildančiąja. Jos griebiamės įvairiais atvejais: vieni profilaktiškai, kiti pajutę pirmuosius negalavimus, treti galbūt tik tada, kai nepadeda tradicinė. Iš tiesų alternatyvių metodų sąrašas kur kas ilgesnis. Kad pacientai nepasimestų jų gausybėje ir pasirinktų tinkamus taip išvengdami nepageidaujamų pasekmių, pernai Seimas priėmė įstatymą, kuriuo numatyta išskirti licencijuojamos papildomosios ir alternatyviosios (PA) sveikatos priežiūros sričių paslaugų grupes ir pogrupius. Įstatymas įsigalios nuo kitų metų sausio. Iki to laiko specialistai parengs konkretų PA paslaugų sąrašą. Kuo toks sąrašas galėtų būti naudingas tiems, kurie užsiima alternatyviąja medicina? Apie tai pakalbinome šiek tiek mįslinga reiki technika užsiimantį žmogų. Kodėl ši technika atrodo mįslingesnė nei kitos? Ko gero, dėl to, kad rečiau taikoma ir pagrįsta paciento bei meistro tarpusavio pasitikėjimu.
Gydo be tablečių
Reiki yra senovinė gydymo technika, kuri atkeliavo iš Japonijos. Reiki gydymas – tai kūno vidinės gydomosios energijos sužadinimas prisilietimu. Tai veikiau dvasinis metodas, pagrįstas meile ir vidine išmintimi, o ne gydymo įstaigose įprasta diagnostika ir gydymu. Reiki meistrai šio metodo išmoksta iš savo mokytojų, tada ima mokyti kitus.
Reiki meistras Romas Burkus gyvena kaimyniniame Biržų rajone, Suosto kaime (Nemunėlio Radviliškio sen.), tačiau tarp jo pacientų yra ir mūsų rajono gyventojų. Pasak Romo, PA paslaugų sąrašo paskelbimas padėtų žmonėms sužinoti ir apie kitokius gydymosi būdus.
Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“
Apie šarlatanus rašyt pradėjot, nebėr apie ką daugiau??