„Mes ne tik atnaujinome visas iki karantino paskelbimo teiktas paslaugas, bet kai kuriomis naujovėmis papildėme ligoninėje teikiamų paslaugų spektrą. Šiuo atveju būtų kalbama apie profilaktinės programos vykdymą moterims, naudojant naujos kartos mamografą su tomasintezės funkcija. Nuo šiol mūsų krašto moterims, norinčioms išsitirti, nebereiks vykti į Vilnių ar Kauną, nes ši paslauga jau yra teikiama ir Panevėžyje. Taip pat įsigijome naują aparatą, leidžiantį neinvaziniu būdu nustatyti kepenų tankį, prevenciškai diagnozuoti kitas kepenų ligas. Dermatologai pradėjo atlikti nepiktybinių odos darinių gydymo ir šalinimo procedūras, kurios yra neskausmingos ir saugios. COVID-19 liga sergantys pacientai yra gydomi Infekcinių ligų klinikoje ir atskiruose karantininiuose skyriuose ligoninėje. Noriu ne tik kviesti Šiaurės Lietuvos krašto gyventojus apsilankyti mūsų gydymo įstaigoje, kurioje dirbantys gydytojai specialistai yra pasiruošę padėti jiems spręsti įvairias jų sveikatos sutrikimo problemas, bet ir nuraminti visus – šiuo metu per 90 proc. ligoninės darbuotojų turi imunitetą COVID-19 ligai, tad jie nėra šios ligos platintojai. Galite drąsiai lankytis mūsų ligoninėje, nes, remiantis pasauliniais standartais, tokį imunitetą turinti gydymo įstaiga laikoma saugia gydymo įstaiga pacientams ir personalui“, – pasakojo ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.
Kalbinome ir Jūsų dėmesiui pateikiame visų Respublikinės Panevėžio ligoninės klinikų vadovų mintis ir pastebėjimus, liečiančius atskirų ligoninės padalinių darbą ir suteiksiančius visuomenei aktualios informacijos apie asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą ligoninėje šiuo metu.
Laima Sakalauskienė, Konsultacijų poliklinikos vedėja: „Mes dirbome ir karantino piko metu, tačiau teikiamų paslaugų apimtys buvo kiek sumažėjusios. Šiuo metu jau dirba visi specialistai. Visas poliklinikos personalas yra paskiepytas, neserga nė vienas darbuotojas. Visiems atvykusiems yra matuojama temperatūra, jie apklausiami dėl galimų ligos požymių, visada atsakingai valdome pacientų srautus, kad nebūtų būriavimosi prie gydytojų kabinetų. Šiuo metu yra pilnai atnaujintos profilaktinės programos. Neaptarnaujame tų, kurie atvyksta tiesiai pas mus ir nori patekti pas specialistus. Griežtai laikomės nustatytos tvarkos – gyventojai pirmiausia turi kreiptis į savo šeimos gydytoją ir gauti elektroninį siuntimą, registruotis nurodytais Konsultacijų poliklinikos telefonais arba internetu, tuomet bus įvardyta data ir laikas, kai jie turės galimybę apsilankyti konsultacijai pas norimą gydytoją specialistą.“
Ramunė Paliokaitė, Diagnostikos ir gydymo klinikos vedėja: „Mūsų klinika optimaliai atnaujina ir organizuoja planines paslaugas, kurių apimtis pandemijos pakilimo metu teko pristabdyti. Intervencinės kardiologijos, insulto gydymo, intervencinės radiologijos, skausmo mažinimo, dializės, biologinės terapijos, chemoterapijos, skubiosios pagalbos paslaugos nebuvo stabdomos ir karantino piko metu. Šiuo metu visiems pacientams pilnu krūviu stacionare ir ambulatoriškai pradėjome atlikti diagnostines ir profilaktines kolonoskopijas, skrandžio endoskopinį ištyrimą intraveninėje nejautroje, taip pat atliekamas kraujagyslių atvėrimas sergant miokardo infarktu, trombų pašalinimas mechaniniu būdu, sergant galvos smegenų insultu, atliekamos įvairios lokalizacijos, kraujavimų diagnostika ir gydymas. FMR skyriuje atnaujinta šiuolaikiška reabilitacinė įranga, pacientams sudaromos individualios programos, apimančios kineziterapiją, masažą, fizioterapiją bei vandens procedūras. Kviečiame gyventojus, kuriems buvo atidėtos planinės paslaugos, aktyviai kreiptis į savo šeimos gydytojus, atvykti planinėms konsultacijoms, stebėjimo, dienos stacionaro, stacionaro ir kitoms asmens sveikatos priežiūros paslaugoms gauti. Uždelstos ligos ar baimė, pastangos išvengti savalaikio apsilankymo gydymo įstaigoje gali turėti nepageidaujamų pasekmių“.
Remigijus Samuolis, Chirurgijos klinikos vedėjas: „Mūsų klinikos skyriams karantino piko metu įprastu ritmu dirbti buvo sudėtinga, teko sustabdyti arba sumažinti kai kurių planinių paslaugų teikimą gyventojams. Kurį laiką apribojus paslaugų teikimą, susidarė tam tikros pacientų eilės, tačiau mes atsakingai šias eiles kontroliuojame ir, pirmiausia, kviečiame tuos pacientus, kurie buvo užsiregistravę iki karantino paskelbimo. Gyventojams galiu pasakyti – drąsiai ruoškitės visoms numatytoms planinėms operacijoms, kadangi šios paslaugos pilnai atnaujintos visuose Chirurgijos klinikos padaliniuose. Turiu ir labai svarbų pastebėjimą – statistika rodo, kad apie 20 proc. pacientų neatvyksta paskirtu laiku pas gydytojus specialistus ir nieko apie tai neinformuoja. Supraskite, kad tokia neatsakinga praktika labai apsunkina medikų darbą – paruoštos medžiagos, instrumentai, suplanuotas laikas, o paciento nėra. Nėra taip paprasta nedelsiant kviesti kitą pacientą, stovintį eilėje, nes kiekvieno paciento paruošimas planinei operacijai reikalauja ir laiko, ir tinkamo pasirengimo. Maloniai prašome pacientų būti atsakingiems ir pareigingiems, o medikai savo ruožtu visuomet yra pasirengę padėti Jums.“
Raimundas Petrauskas, l. e. p. Ginekologijos-akušerijos klinikos vedėjas, Akušerijos skyriaus vedėjas: „Mūsų klinika taip pat nestabdė darbo karantino piko metu, nes gimdymo procesas vyksta nuolat ir jo nei pristabdysi, nei nukelsi vėlesniam laikui. Klinika išsilaikė neblogai – buvo tik pavieniai susirgimai tarp personalo. Buvo atvejų, kai sirgo gimdyvės, nėščios pacientės, tačiau visi gimdymai praėjo sėkmingai. Šiuo metu epidemiologinė situacija nėra visiškai rami, tad pacienčių lankymai mūsų klinikoje yra labai ribojami – gimdyvių vyrams leidžiame dalyvauti gimdyme, tačiau jie turi pateikti neigiamą COVID-19 testo rezultatą, išduotą ne vėliau kaip prieš 48 val., ir nejausti bei neturėti jokių koronavirusui būdingų simptomų.“
Eugenijus Preidis, Infekcinių ligų klinikos vedėjas: „Mes – karantininė klinika ir priimame visus, kurie serga COVID-19 liga. Šiuo metu yra uždarytas Pulmonologijos skyrius, pertvarkytas tuberkuliozės ligų korpusas, o šia liga sergančius pacientus gydytis vežame į Kauno rajone esančią Romainių ligoninę. Dermatologo ambulatorinę pagalbą perkėlėme į Konsultacijų polikliniką, odos ligomis sergančius pacientus nukreipėme į centrinės mūsų ligoninės terapinius skyrius, nes šios ligos nėra pavojingos ir jas galima gydyti kituose skyriuose. Odos ligomis sergančių pacientų tyrimus atliekame Dienos chirurgijos skyriuje – ten veikia naujas modernus odos ligoms tirti ir gydyti skirtas aparatas. Įsigijome naują fotofainderį, kurio pagalba pacientas yra nuskenuojamas, o gydytojas gali nedelsiant pamatyti visas problemines vietas ir greitai įvertinti, į ką būtina atkreipti neatidėliotiną dėmesį. Turime pilnai sukomplektuotą ir puikiai funkcionuojančią fototerapiją, šukas, kuriomis šukuojant, ultravioletiniai spinduliai atlieka gydomąjį darbą. Mūsų klinikos kolektyvas saugus, imunizuotas ir pasirengęs padėti Jums.“
Būkite sveiki!
Vytautas Riaubiškis
Respublikinės Panevėžio ligoninės komunikacijos specialistas
Užs. 395
Visiškai nesaugi ligoninė. Mano šeimos narys, po 10 dienų gydymo neurologijos skyriuje buvo užkrėstas Covid 19.
Paslaugos puikios, bet į Panevėžio ligoninės konsultacinės poliklinikos registratūrą neįmanoma paskambinti. Nauja išankstinės registracijos sistema internatu taip pat netikusi, nes jei per 30 sekundžių neranda ko ieškai, praneša, kad nerado ir nebeieško gydytojo.