GR archyvo nuotr.

Atsisakė vienintelė

Rajono savivaldybės Centralizuotos buhalterinės apskaitos skyriaus duomenimis, šiuo metu iš visų tarybos narių vienintelė Miglė Giriūnienė nuo šių metų sausio 1-osios atsisakiusi tarybos nario algos. „Toks mano apsisprendimas dėl asmeninių priežasčių“, – „Gimtajam…“ sakė M. Giriūnienė ir daugiau nekomentavo.

Du posėdžiai per mėnesį

Tarybos narys Antanas Vagonis „Gimtajam…“ sakė, kad jis, opozicijos lyderis, būtent ir gauna minėto dydžio sumą kas mėnesį. „Alga tokia, jei nepraleidi nė vieno posėdžio. Jeigu posėdžiai per mėnesį du, vieną praleidi, tai gauni tik pusę sumos. Man taip yra buvę, nepaisant to, kad kitą dieną kito komiteto posėdyje dalyvavau“, – aiškino politikas.

Dabartinė tarybos nario atlygio tvarka, anot A. Vagonio, yra teisingesnė, nei buvo anksčiau. „Tarybos nariai visoje Lietuvoje žaidė su čekiukais ir tapo nusikaltėliais. Kiek ten ko pylei, pamiršti tuos čekius. Ieškai tada tų prakeiktų kvitelių. Tai buvo papildomas vargas“, – mano pašnekovas, tarybos nariu esantis nuo 2002 metų. „Mūsų kasdienėje veikloje tikrai daug nematomo darbo. Esi viešas žmogus, į tave kreipiasi gyventojai. Turi tas žmonių problemas ne tik iškelti, bet ir ieškoti būdų, kaip spręsti. Be to, tarybos nario veiklą reikia suderinti su savo darbu. Darbdaviams tai mažai rūpi, tu turi derintis“, – teigė A. Vagonis.

Pamatuoti ir kandidatuoti?

Gyventojų nuostabą, kad tarybos nariams už posėdžiavimą kas mėnesį mokami nemenki pinigai, A. Vagonis vertina nevienareikšmiškai: „Kiekvienas darbas vertingas. Tačiau kodėl žmogus visą dieną kasa sniegą ir gauna minimumą? Darbas jo – sunkus. Arba, mokytojas. Ko tik nedarė ministerija – ir pagal vienokias metodikas algas skaičiavo, ir pagal kitokias. Gali kažin kur nukeliaut šitaip vertinant. Bet kad tarybos nario algą gaudamas turėčiau jausti kaltę, tikrai nesijaučiu“, – porino A. Vagonis ir siūlė politikų algomis ne piktintis, o per kitus savivaldos rinkimus bandyti patiems kandidatuoti. „Į rajono tarybą gali kandidatuoti bet kuris rajono gyventojas. Prašom“, – pridūrė jis.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
11 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ditė
ditė
2024 31 sausio 13:34

ko paklausi ne visuomet .atsakymą gausi net .iš etatinių darbuotojų,o ,ką jau kalbėti apie tarybų narius,juk niekas nuo jų nepriklauso..nesuregavo net ,kad panosėje dygsta naujas” prekybcetris”tai kur tas”darbas” su visuomene?

Rok
Rok
2024 31 sausio 8:37

Dar buvo 1990-1995 m. taryba. Dirbo tarybos nariai matomą ir ,,nematomą” darbą ir apie jokį atlyginimą net nesvajojo.

Adomas
Adomas
2024 30 sausio 21:05

Anglijoje dirbantys sunkius darbus gauna žymiai daugiau už klerkus. Taip pat ir kitur kur vertinamas darbas o ne nematoma veikla. Būti statistu be jokios atsakomybės liuks vietelė.

Jo,
Jo,
2024 30 sausio 19:17

o kur logika? Utena, apskrities centras, kur mieste ir rajone vos ne 10 kartų daugiau turi gyventojų, nei “bažnytkaimis” Rokiškis, turi TIEK PAT Tarybos narių 25. Tai, gal reikalinga jau rimtesnė savivaldos reforma, padaryti nei 2 Tarybų rūšis pagal gyventojų skaičių, o gal ir visas 4 ar 6. Juk kuo didesnis gyventojų skaičius, tuo ir darbo krūvis skiriasi.

Obelis
Obelis
2024 31 sausio 14:56
Atsakinėti į  Jo,

Rokiškyje apie 12 000 gyventojų.
Rokiškio rajone apie 26 000.
Utenoje apie 26 000 gyventojų.
Utenos rajone apie 37 000.

Manau,
Manau,
2024 30 sausio 18:30

kad reikia mažinti Tarybų,tokių kaip bažnytkaimis Rokiškis,kuriame yra kokių duok dieve 15 tūkst.gyventojų,skaičių. Rajone kokių 30 000. Kur matyta – apskrities centre Utenoje, kur gyventojų kokius 5-6 kartus DAUGIAU, turi tuos pačius 25 tarybos narius. Kur logika?

Klausimas kyla
Klausimas kyla
2024 30 sausio 18:13

Kadangi gauna atlyginimą, ar posėdžių dienomis savo pagrindinėje darbovietėje ima atostogas?

Štai ir lovys
Štai ir lovys
2024 30 sausio 15:59

Čekiukų rinkimas tikrai nebuvo geras sprendimas, bet 800 už du posėdžius pasityčiojimas iš dirbančiųjų ir tik nereikia pasakų apie nematomą darbą, nebent už jį bus atsiskaitoma nematomais eurais.

Atsakymas daugeliui į klausimą
Atsakymas daugeliui į klausimą
2024 30 sausio 15:54

Tokios algos už kelių valandų pasisėdėjimą – akivaizdus pasityčiojimas iš darbo žmogaus. Gėda skaityti tokių patriotų mintis apie didžiulį jų darbą ir vaikiškus išvedžiojimus.  Priminsiu tarybos istorikams ir patriotams, kad net sovietmečiu algų niekas deputatams nemokėjo, o ką jau sakyti apie Atgimimo laikus. Sąjūdžio žmonės be poilsio dienų skursdami dirbo dykai ne tik rajono taryboje,  bet ir visokeriopai rėmė savo Signatarus finansiškai. Iš savo santaupų, suaukotų rėmėjų lėšų, leido laikraštį „Atgaiva“ ir nesiskundė. Visi   1995 m .  kovo 5 d. išrinkti rajono tarybos nariai atsisakė imti bet kokį atlygį už dalyvavimą  posėdžiuose ir tarybos nario darbą.

Mokytojas
2024 30 sausio 15:18

Kodėl rajono tarybos nariai, gaudami neblogą atlygį, nekelia klausimo koks bus Rokiškio miesto gimnazijos pavadinimas nuo 2024-09-01? Kodėl į dabartinį Romuvos padalinį, kuriame nuo rugsėjo 1 dienos mokysis visi gimnazijos mokiniai, nuo pėsčiųjų zonos galima privažiuoti tik vienos eismo juostos keliuku? Kodėl tas keliukas neišplatinamas dviems eismo juostoms?

Regina
Regina
2024 30 sausio 13:07

Pagarba Miglei. Gal reikėtų sumažinti tarybos narių atlyginimus, dalį skiriant bendruomenių pirmininkams. Juk jie dirba veltui, o dirba tikrai nemažai, dar savo asmeninių lėšų skiria bendruomenių reikmėms. Susimąstykime

Rekomenduojami video: