Įveikus „Flattop mountains“ kalnų viršūnę. A. Sasnauskaitės archyvo nuotr.

Apsispręsti padėjo laikraščio iškarpa

Pokalbį su Agne pradėjome nuo jos vaikystės prisiminimų. „Savo vaikystę vadinu vienu geriausių gyvenimo etapų, – sakė Agnė. – Šiuo laiku, mamos padedama, pradėjau domėtis kultūriniais renginiais, įžymiais žmonėmis, aplankančiais mūsų kraštą, bei plėsti akiratį.“

2010-ieji Agnei buvo apsisprendimo laikotarpis. Baigdama mokyklą mergina dar ieškojo, ką norėtų studijuoti. Kadangi Agnei gerai sekėsi tikslieji mokslai, buvo minčių rinktis maisto pramonės inžinerijos sritį. Tačiau viską aukštyn kojomis apvertė giminaitė, kuri Agnei parodė laikraščio iškarpą, kur buvo spaudos įmonės specialisto interviu. Ten buvo kalbama apie mažai kam girdėtą sritį – žiniasklaidos inžineriją, dar kitaip vadinamą spaudos inžinerija. Pasak Agnės, dauguma mano, kad tai su žurnalistika susijusi specialybė, tačiau taip nėra. Spaudos inžinerija –informacinių technologijų dalis. Ji jungia savyje aukštųjų technologijų pasiekimus lazerių, medžiagų mokslo, mechanikos, informatikos srityje. Tai studijų kryptis, leidžianti suprasti spaudos gaminio kelią nuo kliento vizijos iki galutinio gaminio gavimo. Pasirenkant šią įdomią specialybę Agnei labai daug padėjo mokytoja Rimutė Valentienė. Pirmuoju numeriu stojamųjų dokumentuose Agnė nurodė šią specialybę ir jai pavyko ne tik įstoti, bet ir sėkmingai baigti studijas.

Viena, bet ne vieniša

Kita Agnės svajonė baigus studijas – pamatyti pasaulį, pakeliauti po įvairių kultūrų šalis. Poilsinių kelionių mergina niekada nesirinko, nes jai norėjosi kažko ekstremalaus, neįprasto. Dar studijuodama universitete ji pasinaudojo „Work and Travel in USA“ programomis, o po magistro studijų atlikti praktikos išvyko į Didžiąją Britaniją.

„Šiandien tarp jaunimo labai populiaru kelti sparnus į Australiją, derinti studijų ir darbo patirtis, – dalinosi pastebėjimais pašnekovė. – Taip pat teko sutikti žmonių, kurie pasirinkę kelionę į Balį pasiliko ten visiems metams, nes jautė norą tyrinėti šią vietą. Vis tik patarimas norintiems keliauti labai paprastas: skaityti spaudą, sekti socialinę erdvę, kurioje yra labai daug galimybių rasti įdomias kelionės kryptis.“

Pokalbiui vis labiau linkstant apie keliones, aplankytas šalis, Agnė paatviravo, kad dažnai susiklostydavo situacijos, kad keliauti tekdavo vienai – draugai nesiryždavo kartu keliauti. Nors keliavimas vienai nebuvo merginos sąmoningas pasirinkimas, tačiau tai turi ir savo pliusų. Pirmoji kelionė buvo savotiškas vidinis iššūkis, savęs nugalėjimas, tačiau viską atpirko savęs nugalėjimo jausmas, supratimas, kad išėjimas iš komforto zonos nėra taip ir blogai.

„Vienas, tai nereiškia, kad esi vienišas. Jei esi atviras pasauliui, pasaulis atsiveria tau ir pateikia nuostabiausių potyrių, – sakė Agnė. – Per savo potyrius susikūriau kitokį suvokimą apie kultūras, perpratau žmones ir jų elgseną, kultūrą, pažinau dar didesnes ir įsimintinas asmenybes bei išplėčiau draugų būrį.“

Užbūrė Aliaskos grožis

Kiekviena kelionė yra įdomi ir nepakartojama. Agnė daug sužinojo ir pamatė keliaudama su draugais po Ameriką nuo Reno iki New York miestų. Dar viena kelionė, kurią rekomenduotų norintiems paragauti piligrimo duonos, – nuo St. Jean de Port (Prancūzija) iki Santiago (Ispanija).

Vis tik patį didžiausią įspūdį iš visų aplankytų vietovių merginai paliko Aliaskos valstija. Išlipusią iš lėktuvo ir išėjusią iš oro uosto keliautoją pasitiko neapsakomo grožio snieguotos kalnų viršūnės ir šiltas oras. Dauguma mano, kad Aliaska sukaustyta tik šalčio. Taip nėra, čia vyrauja dveji metų laikai: vasara ir žiema. Vasara prasideda birželį ir tęsiasi iki rugsėjo pabaigos, o žiema valstiją kausto net devynis mėnesius. Agnė Aliaską aplankė vasaros pabaigoje, kai vyravo vėsoki rytai, dieną švietė saulė ir maloniai šildė 22 laipsnių šiluma.

Kur apsistoti, mergina susirado per interneto svetainę couchsourthing.com. Šioje svetainėje nakvynės vietą gali rasti visame pasaulyje. Svetainėje užsiregistravę žmonės siūlo savo namus už galimybę mėgautis nauja pažintimi su atvykusiu keliautoju. Taip Aliaskoje Agnė nakvynės vietą susirado pas vienišą universiteto dėstytoją, kuris į savo namus maloniai priimdavo keliautojus iš viso pasaulio. Už nakvynę mokėti nereikėjo, tačiau kaip dėkingumo ženklą galima savininkui padovanoti suvenyrą ar pakviesti vakarienės. Agnės viešnagės metu tuose namuose dar gyveno sutuoktinių pora iš Kanados ir merginos iš Italijos bei Meksikos.

Per penkias dienas Agnė planavo labai daug pamatyti, todėl dar prieš išvykdama pasirūpino užsisakyti plaukiojimą laivu po ledynus. Šią paslaugą teikiančių kruizų yra daug ir skirtingose valstijos vietose. Jos plaukiojimas truko šešias valandas, kurių metu teko matyti kvapą gniaužiančius gamtos vaizdus.

Dar viena veikla, kurią išbandė ir Agnė, tai pėsčiųjų žygis po natūralią gamtą specialiai sukurtais pėsčiųjų takais (kitaip vadinamais hikingas) į pūpsančias „Flattop mountains“ kalnų viršūnės. Kalnų viršūnė siekia 1070 m aukštį. O ją pasiekusiųjų laukia staigmena: Amerikos ir Aliaskos vėliavos ir dar daug kitų viršūnių, į kurias niekada nevėlu įkopti.

Viso pokalbio metu Agnė akcentavo, kad JAV pasižymi kaip ypač draugiška valstybė. Žmonės nebijo užkalbinti prekybos centre, pasidomėti, iš kur esi atvykęs.

„Kalba yra labiau pasitikėjimas savimi ir kaip mokate būti lankstūs. Be abejonės, kalbų mokėjimas – tai galimybė plačiau atverti duris į pasaulį. Pirmoji kelione į JAV davė suvokimą, kad minimalios anglų kalbos žinios puikiausiai gelbsti. Bet siekiant užmegzti rimtesnį pokalbį reikalingas ir platesnis žinių bagažas. Vis tik mano pasirinkimas vykti į kelionę po Ispaniją parodė, kad anglų kalba nėra didelis privalumas. Šalies gyventojai nėra lankstūs kitakalbiams ir pagrindine kalba laiko ispanų“, – sakė pašnekovė.

Pasiteiravus, ar nepasiilgsta gimtinės ir kokie ateities planai, mergina sakė, kad šiuo metu tikisi dar studijuoti, o to reikia norint tobulėti, gauti žinių. „Vengiu planuoti, nes dažnai planai gali keistis. Nebijokite rinktis kitokių kelių ir siekti kitokių siekių nei dauguma. Kiekvienas esame unikalus ir reikalingas dalintis savo patyrimais, patirtimi, džiugesiais ir nesėkmėmis. Kalbant apie keliones, jauniems žmonėms linkiu nebijoti išeiti iš komforto zonos, dalintis su kitais informacija ir, žinoma, keliaujant svetur išmokti nors kelis žodžius vietine kalba“, – tokiais palinkėjimais baigė pokalbį Agnė.

Projektą iš dalies remia

 

Rekomenduojami video: