Darius Inčiūra pirmąkart viešai parodė „iš visokio laužo“ sukonstruotą transporto priemonę. V. Bičiūnaitės nuotr.

Svarbiausia,  kad baigėsi karas

Susirinko kviestų ir nekviestų, tik apie šventę girdėjusių žmonių. Kai kurie atėjo nešini raudonomis tulpėmis ar vaišėmis. Jie pernelyg nesureikšmino šios datos ir sakė, kad svarbiau pasižvalgyti ir pabūti kartu.

Šventės pradžią paskelbė kiemo šeimininkas, užvesdamas galingą, 1967  m. pagamintą „staliniecą“ (T 100), čia stovintį nuo  2004 m. Buvo visko: istorinis diktoriaus balso įrašas, skelbiantis apie Antrojo pasaulinio karo pabaigą, imituoti sprogimų garsai, prie mikrofono liejosi akordeono muzika bei gerai žinomos lietuviškos ir rusiškos dainos, buvo skaitoma ištrauka iš Viktoro Suvorovo knygos, pasakojančios apie karą.  „Svarbiausia,  kad baigėsi karas. Kas ką laimėjo, tegu sprendžia istorikai“, – per mikrofoną skelbė šventę vedęs vyras.

Visi buvo vaišinami sumuštiniais, sočia sriuba ir perlinių kruopų koše, pagardinta dešra ir lašinukais. Kai kurie kieme užsibuvo iki pavakarių.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Raimondas
2019 11 gegužės 11:32

Pritariu, kad pasaulis II pasaulinio karo pabaigą švenčia gegužės 8 d. O šiame šventime prasiskverbia rusiška smarvė. Išsiilgę sovietmečio

Zmogus
Zmogus
2019 10 gegužės 20:51

Visur visi svencia geguzes 8 diena sia svente. Tik rusijoj 9diena tai svenciama norint atsvesti didijj tevynes kara. Galetu pradet baust tokius sventejus Lietuvoi geguzes 9d. Putin xuilo.

Rekomenduojami video: