Šia galimybe ir projektu džiaugiasi bei įspūdžiais dalijasi R. Lymano muzikos mokyklos Choreografijos skyriaus fortepijono mokytoja metodininkė Ona Vigėlytė.

– Kaip Rokiškis pateko į Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą? Kokia projekto priešistorė?

,Paprastai patys geriausi dalykai nutinka netikėtai, tad ir šis ne išimtis. O dėkoti reikėtų atsitiktinumui. Vieną vėlyvą 2021 m. lapkričio dieną, pasibaigus nuotoliniam seminarui, kurį vedė Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos mokytojai, ir gavus metodinę medžiagą, įvyko trumpa susirašinėjimo diskusija apie pasaulio šokių muziką. Algirdo muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Violeta Česaitienė susidomėjo, kaip vyksta mokslai mūsų mokyklos Choreografijos skyriuje, ir papasakojo apie edukacinį projektą, kurį jie vykdo kartu su Nacionaline M. K. Čiurlionio menų gimnazija. Tada man atėjo mintis pasiūlyti, gal būtų puiku ne tik groti mokiniams šokių muziką nuo seniausių laikų iki šių dienų, bet ir pademonstruoti „gyvai“ kartu su šokiu. Toliau viskas vyko konkrečiau. Džiugu, kad šios idėjos įgyvendinimui padėjo video „Amelijos valsas“ (šoka klasikinio šokio grupė „Adagio“, groja Tautvilė Jasiulevičiūtė). Jį nusiuntė skyriaus mokytoja metodininkė Rima Bielovienė. Kolegos, projekto sumanytojai ir vykdytojai menų gimnazijoje bei Algirdo muzikos mokykloje pritarė ir prasidėjo bendri projektiniai darbai. Taip rokiškėnams teko garbė prisijungti prie puikaus renginio.

Trumpai apie projektą

Projektas „Garsų pasauliai“ – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos bendrojo fortepijono metodinės grupės kartu su Vilniaus Algirdo muzikos mokykla organizuojamas tęstinis renginių ciklas, meninėmis veiklomis (edukaciniais koncertais) perteikiantis aktualias temas.

2021–2022 m. m. – „Moterų kompozitorių kūryba“ (I dalis)

2022–2023 m. m. – „Pasaulio šokių ritmu“ (II dalis)

2023– 2024 m. m. – „Gamtos garsų pasauliuose“ (III dalis)

VYKDYMO LAIKAS: 2021–2024 m. m. (3 mokslo metai)

– Ar R. Lymano muzikos mokyklos Choreografijos skyriaus lygis labai skyrėsi nuo kitų menų, muzikos, choreografijos mokyklų?

Mūsų mokyklos Choreografijos skyriuje mokosi nemažai talentingų mokinių, žinoma, tai nereiškia, jog jie taps profesionaliais menininkais, nes paprastai gabus yra gabus viskam. Groti tikru fortepijonu, smuiku, gitara bei šokti neeilinei publikai S. Sondeckio salėje menų gimnazijoje skirta ne kiekvienam, bet netikėtai gautas kelialapis į šią sceną ir garantas, kad pagal pasiūlytą repertuarą mes būsime lygiaverčiai partneriai, suteikė galimybę būti tolygiems su elitinėmis Lietuvos meno mokyklomis.

Kolega, gitaros mokytojas Algis Bagdonas, pasakė, kad tai nuostabiausias dalykas, nutikęs mokytojo karjeroje, suteikęs didžiausią džiaugsmą su savo mokiniais groti tokioje puikioje meno erdvėje.

– Kas labiausiai sužavėjo Nacionalinėje M. K.o Čiurlionio menų gimnazijoje? Kuo ji yra tokia ypatinga ir svarbi kiekvienam menininkui ir Jums?

Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų gimnazija kiekvienam  muzikui, choreografui, dailininkui nereali vieta. Čia prasideda kiekvieno besimokančiojo šioje gimnazijoje kelionė į profesionalų meno pasaulį, kaip pasakė skyriaus mokytoja R. Bielovienė: „Tai menų kalvė. Ji turi savo aurą, ten jautiesi pakylėtas; norisi, kad viskas pavyktų tobulai…“

Vien mintis apie tai, kad gali čia groti, šokti ar dar kažką nuveikti šioje ypatingoje  erdvėje, suvirpina sielą. Tiesa, galbūt būdamas vaikas ne visada tai supranti, tas suvokimas ateina vėliau. Man ši gimnazija lyg svajonių šalis, kur ir aš ateinu su savo mokiniais.

– Koks buvo R. Lymano muzikos mokyklos Choreografijos skyriaus pasirodymas? Kas moksleivius  paruošė?

Choreografijos skyriaus mokiniams teko garbė pradėti edukacinį projektą-festivalį J. Ph. Kirnberger „Menueti“ – grojo T. Jasiulevičiūtė (fortepijonas), L. Kalvelytė (gitara), šoko klasikinio šokio grupė „Adagio“ – L. Mierkytė, V. Kilijonaitė, E. Sinicaitė, V. Zibolytė.

Keliaujant laiku nuo 17 a., vėliau scenoje atliktas F. J. Gossec „Gavotte“: grojo R. Vainiūnaitė (fortepijonas), G. Šukytė (smuikas), šoko „Adagio“.

Trečiasis kūrinys mūsų repertuare jau 20 a. muzika: Yann Therseen „Amelijos valsas“ – grojo T. Jasiulevičiūtė, šoko „Adagio“ (V. Bružaitė, E. Sinicaitė, V. Zibolytė).

Muzikantų mokytojai  – O. Vigėlytė, A. Bagdonas, O. Sadauskienė, šokio grupės „Adagio“ mokytoja – R. Bielovienė.

 Programoje buvo atlikti iš viso 38 numeriai, dalis su šokiais. Rokiškėnų pasirodymai įvertinti puikiai ir laukia kitas projekto etapas Trakų Vokės dvaro sodyboje 2023 m. sausio 27 d.

– Kas buvo įspūdingiausia projekto metu? Kieno pasirodymai, be rokiškėnų, įstrigo labiausiai?

Edukaciniame projekte dalyvauja tik projekto autoriai, vykdytojai ir partneriai M. K. Čiurlionio menų mokyklos Fortepijono bei baleto skyriaus, Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos, Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos, Rokiškio R. Lymano muzikos mokyklos choreografijos skyriaus mokiniai.

Visi dalyviai jiems parinktas programas atliko tobulai. Tiesiog klausaisi, žiūri ir jautiesi pakylėtas kerinčios muzikos ir šokių. Tiesa, projekte muzikos su choreografiniais numeriais buvo tik keletas ir, žinoma, žavingiausi menų gimnazijos Baleto skyriaus pasirodymai. Džiugu, kad mes projekte taip pat suspindėjome, kad esame nuostabūs ir nenusileidžiame savo profesiniu lygiu kitiems. Ačiū nuostabiems mūsų jauniesiems muzikantams ir šokėjams. Gera turėti tokių mokinių.

Dėkoju pašnekovei ir linkiu ateityje dar daugiau tokių galimybių pasirodyti ir koncertuoti respublikiniu, tarptautiniu ir netgi pasauliniu mastu.

Na o savo bendraamžius raginu svajoti bei siekti savo svajonių, kurios tikrai pildosi. Naudokitės visomis galimybėmis, kurios pasitaiko jūsų kelyje, nes jos atneša daug naujų suvokimų, patirties ir įspūdžių, reikia tik išdrįsti.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: