A. Stanio nuotr.

– Praėjusį penktadienį šventėte 18-ąjį klubo gimtadienį. Kaip sekėsi ruoštis renginiui? Ar viskas pavyko, kaip planavote?

Agnė: Jaunųjų lyderių klubo 18-ąjį gimtadienį organizavome apie pusę metų, galvojome idėjas, rašėme projektą. Ši diena mums labai svarbi, bet ruošiantis renginiui buvo iškilę ir sunkumų, pavyzdžiui, mūsų, organizatorių, komanda daug kartų keitėsi, o vienam nariui išėjus arba atėjus komandos formavimas pradedamas iš naujo. Tai neleido dirbti labai efektyviai. Dažnai tekdavo kažką keisti, bet tai mus, organizatorius, išmokė lankstumo ir kūrybiško mąstymo. Tad šventė, manau, įvyko taip, kaip planavome. Didelį dėmesį skyrėme savanorystės naudai atskleisti. Organizacijų mugė atskleidė galimybes savanoriauti Rokiškyje. O pokalbio „Sėkminga lyderystė“ su alumnais metu išgirdome jų patirtis būnant Jaunųjų lyderių klube ir tai, kokią savanorystės grąžą jie gavo. Džiaugiamės, kad į gimtadienį atėjo daugiau kaip 90 žmonių.

– 18 metų išties daug. Gal galite paminėti kelis įsimintiniausius klubo projektus/renginius per šiuos metus?
Edvinas:
Per 18 metų nuveikėme tikrai labai daug. Labiausiai didžiuojamės nuo 2006 iki 2016 m. vykusiu gyvo roko festivaliu „Tėvo gitara“, į kurį žiūrovai rinkdavosi pasiklausyti profesionalaus roko, dalyvauti muzikinėse improvizacijose, kūrybinėse dirbtuvėse, įvairiose socialinėse akcijose. Festivalyje TĖVO GITARA yra dalyvavusios grupės iš: Jungtinių Amerikos Valstijų, Suomijos, Lenkijos, Latvijos, Turkijos, Portugalijos, Italijos, Islandijos, Ispanijos, Danijos, Švedijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Taip pat per 18 metų esame suorganizavę daugiau nei 13 tarptautinių mainų bei tarptautinių renginių, įgyvendinome du tarptautinius mokymų kursus, daugiau nei 20 paramos akcijų, net 20 stovyklų, daugiau nei 500 įvairių renginių. Projektams įgyvendinti į rajoną pritraukta daugiau kaip 714 016,00 Eur. Du projektai – „Creative Leadership Mechanism“ (mokymų kursai) ir LIJA (Lietuvos istorija jaunimo akimis) – Europos Komisijos ekspertų buvo atrinkti ir pripažinti kaip pavyzdiniai programos „Veiklus jaunimas“ projektai.

Išskiriant 2022-uosius įsimintiniausi projektai buvo diskusijų festivalis „Rokiškis Youth fest“ ir vasaros stovykla „Iš taško A“.

Diskusijų festivalyje „Rokiškis Youth Fest“, kuris vyko L. Šepkos parke birželio 6 d., klausėme diskusijų: „Jaunimas yra tolerantiškas, bet…“ „Lietuvos jaunimo pilietiškumas karo Ukrainoje atžvilgiu“ (atvyko pašnekovė iš Ukrainos), „Socialiniai tinklai. Kas tikra, o kas – ne?“ Šiame projekte didelį dėmesį skyrėme laisvės temai, todėl jis yra įsimintiniausias, nes vyko jau prasidėjus karui Ukrainoje. Rengėme japoniškos arbatos kūrybiškas dirbtuves, „Street art“, kurių metu grafičio stiliumi išpaišėme autobusą. Jis dabar rieda Rokiškio gatvėmis.

Vasaros viduryje organizavome aštuonių dienų stovyklą „Iš taško A“ jaunuolių socialiniams įgūdžiams gerinti, nes po ilgo karantino daug jaunų žmonių tapo uždari. Kiekvienais metais sulaukiame daug norinčiųjų į mūsų stovyklas, šiais metais dalyvauti panoro apie 30 jaunuolių. Gaila, visų priimti negalėjome. Stovyklos metu gilinome ryšį vieni su kitais, mokėmės dirbti komandoje, tapome atviresni tarpusavyje. Mokymų metu sužinojome konfliktų tipus ir priežastis, sužinojome, kaip jų vengti. Rengti viešojo kalbėjimo mokymai: lipome iš savo komforto zonos, turėjome pristatyti savo kalbas viešai. Sužinojome viešojo kalbėjimo argumentacijos klaidas ir tai, kaip jų vengti.

Vienas didesnių išbandymų dalyviams buvo naktinis žygis, kuriame turėjome orientuotis be mobiliojo ryšio priemonių, tik su kompasu ir žemėlapiu. Iš stovyklos išsinešėme daug vertingos ir naudingos informacijos, daug šiltų emocijų. Džiaugiamės gavę daug teigiamų atsiliepimų apie šią stovyklą.

– O ką nuveikėte per šiuos metus?

Augustinas: Šiais metais nuveikėme nemažai, vis dėlto šie metai – Jaunimo metai! Jiems paminėti organizavome daug veiklų, pagrindinės tokios: dviračių orientacinės žaidynes „Nusikaltimas nežinoti 6“, kurių metu pasodinome medelį, jungiantį Jaunimo parką visoje Lietuvoje, jau minėtas diskusijų festivalis „Rokiškis Youth Fest 2022“, kuris taip pat buvo skirtas Jaunimo metams paminėti. Organizavome Panevėžio apskrities diskusiją „Tarpsektorinis bendradarbiavimas“, konferenciją „Panevėžio regiono jaunimo politikos perspektyvos“ ir neseniai forumą „Jaunimo metai“, kurio metu peržvelgėme, ką Panevėžio apskrities organizacijos nuveikė per šiuos metus.

– Renginyje susirinko ir įvairių organizacijų atstovų. Iš kur jei atvyko?

Samanta: Renginio metu vyko mugė, kurioje dalyvavo 10 atstovų iš skirtingų įstaigų bei organizacijų. Sulaukėme atstovų iš Vilniaus, kurie atstovavo Lietuvos jaunimo organizacijų tarybai (LiJOT). Kitos įstaigos/organizacijos iš Rokiškio rajono, kurios priima savanorius, tai Jaunimo organizacijų sąjunga „Apvalus stalas“, Obelių socialinių paslaugų namų globos centras, Rokiškio jaunimo centras, Lietuvos raudonojo kryžiaus draugija, rajono Vietos veiklos grupė, Skemų socialinės globos namai, Socialinės paramos centras, Pirminės asmens sveikatos priežiūros centras bei Rokiškio baseinas. Šios mugės tikslas – parodyti jaunimui, kiek daug pasirinkimų savanoriauti yra Rokiškio rajone. Jaunuoliai turėjo galimybę pasikalbėti su atstovais, kokias veiklas atlieka savanoris įstaigoje ar organizacijoje.

– Kokių turite ateities planų?

Nedas: Planus dėliojame. Jau pradėjome dirbti ties 3 metus iš eilės vykstančiu diskusijų festivaliu „Rokiškis Youth Fest 2023“. Jis rengiamas vasarą, tad laiko turime dar daug, bet niekada nėra per anksti ruoštis. Organizuojame Tolerancijos dienos akciją, kuri vyks jau lapkričio 16 d. Tikimės, viskas praeis sklandžiai ir pamatysite, ką esame sugalvoję. Dėliojame planus ir Savanorystės dienai paminėti. Tikimės kitą vasarą surengti dar vieną stovyklą, tad savo galvose kuriame jos viziją. Visą informaciją galite rasti Jaunųjų lyderių klubo „Facebooko“ paskyroje bei „Instagrame“/lyderiuklubas.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: