Panemunėlio bendrosios praktikos gydytoja Vita Kirslienė atrado raktą į žmonių širdį. Pas ją gydosi trys šeimų kartos.
Panemunėlio bendrosios praktikos gydytoja Vita Kirslienė atrado raktą į žmonių širdį. Pas ją gydosi trys šeimų kartos.

Panemunėlio bendrosios praktikos gydytojo kabinete – šilta, jauku, tvyro puiki atmosfera. Čia besilankantys pacientai žino – kiekvienas gaus reikiamą pagalbą, o kabinete dirbančios moterys neslepia: dažnai tenka būti ne tik gydytoju, bet ir psichologu.

Užaugino tris kartas
VšĮ Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro Panemunėlio bendrosios praktikos gydytojo kabinete dirba keturių moterų kolektyvas: gydytoja Vita Kirslienė, bendruomenės slaugytojos Vida Jasikevičienė ir Audronė Paršonienė bei švara besirūpinanti Vilija Gečiūnienė. Moterys pasakojo anksčiau turėjusios didesnį kolegių būrį, tačiau mažėjant pacientų, mažėjo ir darbuotojų skaičius.
Šiame kabinete yra apie 1 tūkst. užsiregistravusių asmenų. Pasikonsultuoti su gydytoja atvyksta ne tik vietiniai, bet ir aplinkinių kaimelių gyventojai. „Jauniausiam mūsų lankytojui – vos keli mėnesiai. Jis ką tik apdovanotas pirmuoju skiepu“, – jauną mamą su kūdikiu ant rankų išlydėjo gydytoja V. Kirslienė. Ji džiaugėsi, jog per 28-erius darbo Panemunėlio bendrosios praktikos gydytojo kabinete metus užaugino tris pacientų kartas: „Per tiek metų pripranti prie pacientų. Juos gydai, pažįsti, todėl nestebina tai, kad jie atsiveda sunegalavusias savo atžalas. Kai kurie jų jau susilaukė savo vaikų ir gydyti atžalas atveda mums. Man, kaip gydytojai, tai ganėtinai patogu, nes žinau, kuo sirgo tėvai – dauguma ligų būna paveldimos. Be abejo, smagu, kad žmonės mumis pasitiki, nesikreipia į kitus gydytojus.“
Per dieną bendrosios praktikos gydytojo kabinete apsilanko apie 20 pacientų. Vieni ateina skųsdamiesi negalavimais, kiti – perrišti žaizdų ar pasibaigus vartojamiems vaistams. Būna pacientų, kurie ateina tik… pasikalbėti. „Kartais kabinete apsilankiusio žmogaus nė nereikia gydyti, daryti tyrimų – tereikia jam leisti išsikalbėti… Į kabinetą jis ateina kamuojamas skausmų, tačiau dažniausiai tai būna vienatvės išraiška. Pasikalbi, išklausai ir tai – geriausias vaistas. Rasti raktą į žmonių širdis sudėtinga: to niekas nemoko, vadovėliuose neaprašyta, tačiau stengiesi ir pavyksta“, – šiltai apie pacientus kalbėjo gydytoja V. Kirslienė.

Modernūs aparatai
ir tyrimai vos
per dvi minutes
Panemunėlio bendrosios praktikos gydytojo kabineto nuolatiniai lankytojai –  rimtomis ligomis sergantys pacientai. Po pirminės apžiūros žmogui paskiriama atlikti tyrimus, kuriuos čia pat, kitame kabinete, padaro bendruomenės slaugytoja. Vos per porą minučių pacientas gauna tyrimų rezultatus ir jam iš karto skiriamas gydymas.
Bendrosios praktikos gydytojo kabineto laboratorijoje pacientams atliekami įvairūs kraujo tyrimai: bendro cholesterolio kiekio, gliukozės, CRB koncentracijos kraujyje nustatyti ir kt.
Taip pat atliekami šlapimo ir išmatų tyrimai užslėptam storosios žarnos kraujavimui nustatyti, regos patikra, pacientas pasveriamas, daromos lašinės infuzijos, perrišamos ir tvarstomos žaizdos, daroma elektrokardiograma.
„Būtiniausiems tyrimams atlikti visiškai pakanka kabinete turimos aparatūros. Jei prireikia rimtesnio tyrimo – veninio kraujo tyrimo ar rentgeno nuotraukos, tokiu atveju pacientą siunčiame į VšĮ Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centrą. Mūsų pacientai džiaugiasi Panemunėlyje atliekamų tyrimų kokybe ir greičiu. Kartais tenka gydyti ir vasarą pasisvečiuoti pas giminaičius atvykusius didžiųjų miestų gyventojus. Jie nustemba, kad tyrimų rezultatų nereikia laukti kelias dienas. Be to, mūsų kabinete niekada nebūna eilių“, – nedidelio kabineto privalumus vardino slaugytoja A. Paršonienė.
Anot bendruomenės slaugytojos, pacientais rūpinamasi ne tik kabinete: „Kartu su gydytoja vykstame pas ligonius į namus. Lankome labai sunkius ligonius, turinčius judėjimo negalią, taip pat tuos, kuriems reikia perrišti žaizdas. Žinoma, yra ir skubių atvejų – žmogui pakyla aukšta temperatūra, sunegaluoja širdelė. Turime modernų portatyvinį (nešiojamąjį) elektrokardiografą, kuris atlieka tokią pat funkciją kaip stacionarus, tik yra pritaikytas lankyti ligonius namuose.“
Ligoniai vizituojami maždaug tris kartus per savaitę.

Pareiga padėti
net naktį
Bendruomenės slaugytoja Vida Jasikevičienė pasakojo, kad skubėti pas pacientus tenka ir naktimis. „Pacientai žino mūsų mobiliuosius telefonus. Būna, skambina naktį ir prašo pagalbos. Kartą, apie pirmą valandą nakties, ėjau plauti žmogui ausies, nes giliai į vidų įlindo vabalas. Patikėkit,  jausmas tikrai siaubingas… Kartais žmonės ateina į namus ir prašo ištraukti įsisiurbusią erkę. Visuomet padedam, juk neatsakysi žmogui, kai jam skauda, kai negera. Neretai ir viena į kitą kreipiamės pagalbos, kai mūsų artimiesiems nutinka kas nors negero. Audronė man skambino, kai jos vaikui į akies obuolį įstrigo metalo dalelytė. Jau ruošėsi vežti atžalą į Panevėžį, tačiau aš metalo dalelę sava ranka ištraukiau. Pati esu skambinusi kolegei, kai vyrui į liežuvį įgėlė bitė. Savus gydyti sudėtinga – užvaldo emocijos ir ramiai nebegali mąstyti“, – pasišventimą darbui realiomis istorijomis iliustravo V. Jasikevičienė.
Panemunėlio bendrosios praktikos gydytojo kabinete dirbančios moterys tikino sutariančios puikiai, o tai labai svarbu siekiant gerų darbo rezultatų. „Visada diskutuojame, nes ilgametė darbo patirtis mano koleges išugdė kaip puikias savo srities žinoves. Jos kūrybingos ir nuolat tobulėjančios moterys“, – gražių žodžių kolegėms negailėjo gydytoja V. Kirslienė.
Kiekvieną atėjusįjį šiltai priimančios moterys negaili savo pacientams ne tik mediciniškų patarimų, bet ir mielai dalinasi gyvenimiška patirtimi.  

Užs. 1184

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: