Investuotojai renkasi kaimynines šalis ir dėl rinkos dydžio, ir specialistų prieinamumo, teigia Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė, reaguodamas į informaciją apie “Coca Cola” ir “Estrella” traškučių gamintojos “Intersnack Group” sprendimą iškelti gamybą į Lenkiją, o besijungiančių DNB ir “Nordea” būstinės iškėlimą į Estiją.
“Vienas ryškiausių faktorių, be abejonės, yra rinkos faktorius, kaip ir praneša pačios pasitraukusios organizacijos, kurios optimizuoja veiklą regione gaminti vietinei rinkai produkciją. (…) Nes neatlaikome konkurencinio pranašumo Lenkijos atžvilgiu”, – sakė M. Lingė interviu “Žinių radijui”.
Taip pat, pasak jo, tam įtakos gali turėti ir reikalingų specialistų prieinamumas.
“Reikalaujama konkrečios specifikacijos žmonių, ir jeigu tų specialistų stokojama toje rinkoje, kur yra, tai vėlgi yra faktorius, kur galima pasitraukti”, – teigė M. Lingė.
Tačiau Prezidentės patarėjas dėl investuotojų pasitraukimo nebuvo linkęs didžiausios kaltės versti Darbo kodeksui. Jis savo poziciją argumentavo Estijos pavyzdžiu.
“Estija darbo santykius liberalizavo 2009 metais, ir pagal liberalumo indeksus ji yra aukštoje vietoje, tačiau ta pati “Coca Cola” gamyklą Estijoje uždarė 2010 metais”, – atkreipė dėmesį M. Lingė.
Jis teigia, kad, norint plėsti investicijas, reikėtų daugiau dirbti siekiant išnaudoti mūsų stiprybes, pavyzdžiui, aukštąsias technologijas, rūpintis šalies skaidrumo sistema.
Kaip skelbta žiniasklaidoje, traškučių gamintoja “Intersnack Group” rugpjūtį pranešė traškučių “Estrella” gamybą iš Kauno perkelianti į Lenkiją. Ten pat gamybą iš Alytaus kelia ir “Coca Cola”, apie savo sprendimą pranešusi rugsėjo pradžioje.
Apie susijungimą paskelbę “Nordea” ir DNB bankai pranešė, kad banko centrinė būstinė veiks Estijoje.