Vilės Leščinskienės nuotraukų koliažas.

Ar pasiteisins, paaiškės rudenį  

Parduotuvės „Žalia stotelė“ vedėjas Tomas Markevičius teigė, kad šio sezono naujiena, nustebinusi net visko mačiusius daržininkus, – bulvių sėklos. Anksti pavasarį pasėtos sėklos išauga į daigelius, kuriuos pasodinus į lysvę išauga bulvės.  Vilės Leščinskienės nuotr.

Pasak parduotuvės „Žalia stotelė“ Rokiškyje vedėjo Tomo Markevičiaus, šiemet itin buvo graibstomos arbūzų sėklos. Mat praėjusi vasara buvo labai palanki – jie kaip niekad puikiai užderėjo. „Matyt, tai turėjo įtakos, kad arbūzų sėklų parduota gerokai daugiau nei praėjusiais metais“, – pastebi jis.
Šiemet daržininkams, ieškantiems naujovių, siūloma išmėginti bulvių sėklas. „Taip, tai ne joks išmislas –sėklos pakeliuose, iš kurių išauga bulvės“, – šypsosi T. Markevičius. Anksti pavasarį pasėtos sėklos išauga į daigelius, kuriuos pasodinus į lysvę išauga bulvės. Ar pasiteisins šis netradicinis auginimo būdas – paaiškės rudenį, iš klientų atsiliepimų.
Agurkų veislių favoritais metų metus išlieka paprastieji trumpavaisiai agurkai „Rodničiok“. Tarp populiariausių veislių – ir savidulkis „Mirabelle“ hibridas. Kaip ir kasmet, daržininkai mėgsta
parungtyniauti, kuris užaugins didžiausią pomidorą. Šiuo atveju perkamiausios „Ananas“, „Gigantomo“ ar „Ciccio“ veislės, užauginančios net daugiau nei kilogramą sveriančius vaisius. „Deja, be trąšų tokių didelių pomidorų užauginti nepavyks. Reikia kompleksinių – azoto, fosforo, kalio trąšų“, – sakė T. Markevičius.
 
Suaktyvėję kenkėjai

Anot T. Markevičiaus, dėl, klimato kaitos karštėjant vasaroms, pomidorams šiltnamiuose augti darosi… per karšta – „sudega“ žiedai, todėl daržininkai vis labiau renkasi pomidorus auginti lauke.
Tiesa, pastaruoju metu į parduotuvę užsukę klientai dažnokai guodžiasi sodus užpuolusiais amarais. Parduotuvės vedėjo teigimu, kenkėjų antplūdis kilo dėl per šiltos žiemos – įprastai šie parazitai iššaldavo. „Nenoriu gąsdinti, bet kenkėjų, kurie kėsinsis į derlių, šiemet tikrai gali būti daugiau nei įprastai, todėl derėtų pasirūpinti insekticidais ir kitomis jų atgrasymo priemonėmis“, – kalbėjo jis.
Taip pat pastebima, kad pirkėjai dairosi gėlių sėklų – tokių, kaip močiučių darželiuose. Į madą grįžo nasturtos, raktažolės, astrai, serenčiai, tačiau labiausiai perkamos šiemet kosmėjų sėklos. T. Markevičiaus žodžiais, neabejotinai didelę įtaką pirkėjų pasirinkimams daro reklama – internete, televizijoje.  

„Pažiūri žmonės savaitgalį laidą apie daržininkystę ir jau, žiūrėk, pirmadienį ateina pas mus su sąrašiuku. Jeigu bendrai kalbant, tai juntama, kad pirkėjai taupo – didesniais kiekiais apsiperka per akcijas“, – pasakojo parduotuvės „Žalia stotelė“ vedėjas.
 
Nori to, ką pamato kaimyno darže

Jono Siniausko sėklų parduotuvės Kauno gatvėje pardavėja Zita Siniauskaitė sako, kad šiemet naujovių ieškantiems pirkėjams turi pasiūlyti įvairiaspalvių morkų ir saulėgrąžų, skirtų paukšteliams pritraukti, sėklų.
Vilės Leščinskienės nuotr.

Jono Siniausko sėklų parduotuvės, veikiančios Rokiškyje, Kauno gatvėje, pardavėja Zita Siniauskaitė sako, kad ypač po gausesnio lietaus būna perkamiausios vejos sėklos, į kurias įmaišoma saulučių, baltųjų dobilų ar kitų žydinčių nereiklių augalų sėklų. Iš daržovių sėklų labiausiai perkamos šiuo metu morkų ir burokėlių, pupelių, agurkų, prieskonių sėklos, mat kitų daržovių sėklų daržininkai jau turi seniai įsigiję ir susidaiginę.
Siūloma naujovė – įvairiaspalvių (baltų, violetinių, geltonų) morkų sėklos, labai populiarios tarp vegetarų, veganų, anot Z. Siniauskaitės, kol kas pirkėjus menkai vilioja. Užtat gan paklausios mažasėklės saulėgrąžos, skirtos specialiai paukščiams pritraukti. Iš lauko agurkų veislių klientų mėgstamiausi – „Atlantis“ – ankstyvi, priešingai, nei kai kurios kitos veislės, neapkarsta, labai derlingi ir tinka rauginti.  

„Negalėčiau pasakyti, kad žmonės apsipirkdami taupo. Pas mus apyvarta tokia pat, kaip įprastai. Vadinasi, pirkėjai savo įpročių nekeičia. Dažnai net emigrantai, į Lietuvą paatostogauti grįžę, sėklų perkasi pas mus, kas labai džiugina. Vien dėl to, kad jos žinomos, aiškios. Na, o geriausia sėklų reklama yra… iš lūpų į lūpas.
Pamato žmogus pas kaimyną, kad gerai dera, pasiklausia pavadinimo, užsirašo ir ateina ieškoti pas mus“, – teigė Z. Siniauskaitė.  

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: