D. Zibolienės nuotr.

Kovo pradžioje kilęs šurmulys dėl žemdirbiams taikomų mokesčių lengvatų niekaip nenurimsta. Ūkininkų susibūrimuose rajonuose ir žemdirbių savivaldos pasitarimuose sostinėje vardijami argumentai, kurie turėtų įrodyti visuomenei, kad ūkininkai nėra visų Lietuvos piliečių išlaikytiniai, aptekę mokesčių išlygomis. Rengiamos diskusijos, spauda viešina įvairias nuomones, tik yra viena bėda – ši informacija sudomina ir pasiekia tuos pačius žemdirbius, kurie išmano diskusijos esmę.

Mokesčių peržiūra gresia visiems

Kaip galima spręsti iš viešojoje erdvėje sklindančių komentarų, su kaimu sąlyčio neturintieji mielai pritaria gerklingų ekonomistų ir bankininkų siūlymams prigriebti savanaudžius ūkininkus, kurie varto milijonus eurų pajamų, o valstybei tesumoka menką trupinį. Neišmanantiems žemės ūkio verslo ir atskirų kaimiškos veiklos sričių specifikos bei ūkių įvairovės toks šūkis atrodo patrauklus, o patys žemdirbiai teigia, kad jis yra įžeidus, klaidinantis ir kiršinantis visuomenę, supriešinantis miestą ir kaimą.

Kovo 24 d. surengtame Lietuvos ūkininkų sąjungos prezidiumo išplėstiniame posėdyje dalyvavusi sąjungos Rokiškio skyriaus pirmininkė Dalia Lūžienė-Malijonienė patikino, kad tarp kitų aktualijų buvo nagrinėjami ir mokesčių lengvatų niuansai, valdžios atstovai žada nedaryti skubotų sprendimų ir atlikti visų mokesčių bei lengvatų peržiūrą, tad žemdirbiams reikėtų nurimti. Minėtame posėdyje dalyvavo ir Seimo Kaimo reikalų komiteto, Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos atstovai. Buvo išvardyta daug argumentų, daug skaičių, kurie įrodo visai kitokią ūkininkų situaciją nei viešai mestieji kaltinimai tapus visuomenės išlaikytiniais.

„Skelbiama, kad naudojamės net 25 mokesčių lengvatomis. Nei girdėję, nei matę esame tokios gausybės, be to, daugelis iš jų galioja visai individualiajai veiklai. Ūkiai yra skirtingo dydžio, nuo to priklauso, ar jie yra PVM mokėtojai. Mažieji ūkiai vos išgyvena, jų šeimininkai dažnai yra pensininkai, o kurie dar jaunesni ir turi sveikatos, ieško papildomų darbų, kad prie ūkio prisidurtų. Kur ten bus tūkstančiai ir dešimtys tūkstančių pajamų… Ar gali būti palyginama statybininko ir gyvulių augintojo situacija, ar jų išlaidos bent kiek panašios?.. Absurdiški svarstymai visai neįsigilinus, neišmanant kaimiškos veiklos ypatumų“, – kalbėjo „Gimtajam…“ pašnekovė.

Plačiau skaitykite antradienio  „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: