„Šiai veiklai atiduodame visą širdį“, – sako Dovydas Trumpa. K. Puriuškio ir pašnekovo asmeninių archyvų nuotr.

– Kas yra „Alchemikai“? Kaip kilo pavadinimo idėja? Ką jis reiškia ir kada susibūrėte?

Visų pirma mes esame kūrybiškų sielų bendruomenė, vienijama bendro tikslo – muzikos.

„Alchemikai“ yra elektroninės muzikos puoselėtojai ir skleidėjai, nusistovėjusių naktinės kultūros stereotipų griovėjai, futuristinių „kelionių“ organizatoriai ir kūrėjai. Siekiame prilyginti elektroninę muziką bet kuriai kitai meno formai pasitelkdami šviesų instaliacijas, kvapus ir gilų elektroninį skambesį. Savo organizuojamose patirtyse pabrėžiame Lietuvos istorinį /kultūrinį grožį ir reikšmę. Kartu mezgame ir siužetines linijas, taip įprasmindami savo renginius ir „performansus“. Elektroninė muzika atlieka sielos higienos funkciją, taip pat ji yra tiesioginis raktas į vidinį pažinimą.

Pats pavadinimas yra dviejų alcheminių simbolių – žemės ir oro darinys, ištrinantis visus kūrybinius barjerus ir suteikiantis beribę laisvę saviraiškai.

Pavadinimo kilmės atvirai atskleisti vengiu, bet skatinu visus interpretuoti savaip. Jau yra vienas žmogus, kuris savaip interpretuodamas pataikė tiesiai į dešimtuką. O kiek dar kitų versijų teko girdėti. Gražu.

Rugsėjo 21 dieną skaičiuosime antruosius gyvavimo metus.

– Kaip kilo idėja burti tokią bendruomenę? Ką jūs veikiate ir ko jūs siekiate?

Mėgau muziką nuo pat mažens, ypač alternatyvius, retai girdimus garsus. To mūsų krašte ir apskritai regionuose trūko. Pamatėme palankią terpę saviraiškai ir nusprendėme veikti. Auditorija eksponentiškai auga, labai gera matyti bendraminčius, kurie puikiai suvokia, ko galima tikėtis iš „Alchemikų“. Jau turime bendruomenės pamatą, ištikimiausi nėra praleidę nė vieno renginio, o daugelis jų tapo mūsų kūrybinės grupės dalimi. Atiduodame visą širdį tam, ką darome, o svarbiausia – mėgaujamės procesu ir kartu su kitais džiaugiamės rezultatais.

– Papasakok apie pirmąjį ar pirmuosius renginius. Kokie jie buvo, kur jie vyko? Kiek renginių iš viso esate surengę? Galbūt yra įsimintiniausias ir kodėl?

Pirmasis renginys, tapęs kasmetine tradicija, – „Memento“. Jis vyko šalia žymaus Rokiškio kultūrino paveldo objekto – nykstančio senojo „bravoro“ pastato, kurį išryškinome pasitelkdami šviesų instaliacijas. Renginys įvyko ir pavyko pranokdamas visus įmanomus lūkesčius, surinkome maždaug 300–350 laisvų sielų. „Memento“ buvo puikus renginys, o siužete dalyvavę šokėjai negailėjo nuoširdžių komplimentų ir skatino judėti pirmyn. Po šio renginio supratome, jog kelio atgal nebėra.

Taip pat šėlome ant buvusios Rokiškio bazės, vadinamojo „grybo“ stogo. Šios avantiūros atgarsiai „Alchemikus“ lydi iki šiol. Įvykis, palikęs pėdsaką Rokiškio naktinės kultūros istorijos „vadovėliuose“.

Po to sekė itin aukšto kalibro pokylis Salų dvare. Jis prikėlė įvairias praeities dinastijas antram gyvenimui. 18 valandų šokiai, šypsenos, blizgesys, prabanga, naujos pažintys, aibės istorijų ir potyrių karuselė. Gaila, jog dėl pandemijos Naujųjų metų sutikimo tradicijai nepavyko įsibėgėti, tačiau šiais metais turime planų ją atgaivinti. Kol kas galiu pasakyti tik tiek, palikime šiek tiek intrigos.

Buvome užsiropštę ir ant Rokiškio savivaldybės stogo. Subūrę filmavimo komandą ir saujelę ištikimiausių šokėjų, palydėjome gintarinę saulę besimėgaudami svečių iš Vilniaus gyvai kuriama elektroninių garsų simfonija ir kraštietės Jovitos aksominio balso vibracijomis. Magiška patirtis, tikiu, jog ateityje galėsime pasiūlyti kažką panašaus platesnei auditorijai.

Na, ir „Alchemikų“ vizitine kortele tapęs renginys „Įkvėpimas“ sulaukė pripažinimo elektroninės muzikos scenoje visos Lietuvos mastu. Tai buvo naujo etapo pradžia, sunkiai suvokiamas iššūkis, kuris reikalavo nežmoniškų pastangų. Pastatėme sceną, panašią į koliziejų, iš šieno ritinių. Ji svėre maždaug 40 tonų, jokių dekoracijų nebeprireikė, viskas ir taip buvo aišku. Kas dalyvavo, pritartų, jog tai buvo kažkas nerealaus ir Lietuvoje dar neregėto. Renginio konceptas, be jokios abejonės, pasmerktas tęsiniui.

Taip pat turėjome nemažai industrinių potyrių buvusioje „Alchemikų“ rezidencijoje – pramoniniame garaže. Dirbtuvės reguliariai virsdavusios šokių aikštele. Aš labai mėgau šią erdvę vadinti paraleliniu pasauliu, nes tik atvėręs vartus ir įžengęs į tuos 250 kvadratų, už savęs palikdavai asmenines problemas ir visu kūnu bei siela pasinerdavai į kitą pasaulį. Muzikos pasaulį.

– Kokių atsiliepimų ar nuomonių girdite iš miestiečių? Ar turime daug tokios muzikos / renginių gerbėjų mūsų mieste?

Girdime tik gražiausius palaikymo žodžius. Jei ir yra tokių, kurie pilstosi purvais, pasinaudosiu proga ir palinkėsiu jiems svarbiausio – meilės.

Mūsų rajone vyksta stiprių renginių serija – PHOBIA. Gaila, pačiam dalyvauti neteko, tačiau girdėjau puikių atsiliepimų apie šių kūrėjų organizuojamus renginius ir pats asmeniškai nekantrauju, kada galėsiu ten apsilankyti ir išsikrauti.

Su kiekvienu renginiu atsiranda vis daugiau ir daugiau „elektronikos“ gerbėjų. Visad gera matyti savus veidus, ypač džiugu, kad net neprašomi visados ištiesia pagalbos ranką. Tikiu, jog Rokiškis gali dar labiau išgarsėti būtent per elektroninės muzikos prizmę. Savo krašte turime nuostabią publiką, o pats miestas, rajonas ir jo infrastruktūra – daug žadanti.

– Nesenai praūžė jūsų renginys Ignotiškio dvare. Tai lyg ir pirmasis renginys po karantino? Ar jau buvote išsiilgę veiksmo?

Taip, tai vienas pirmųjų renginių po karantino gniaužtų, apšildėm ir publiką, ir atlikėjus. Tikimės, jog ši vasara bus viena įsimintiniausių tiek mums, tiek publikai ir visai bendruomenei.

Pačių rokiškiečių festivalyje buvo maždaug pusė – visi kiti dalyviai atvyko iš įvairiausių Lietuvos miestų, o tarp jų maišėsi ir užsieniečių balsai. Džiaugiamės, kad per palyginti trumpą laiką žinia apie mūsų renginį pasklido plačiai ir pasiekė ne tik vietinius, bet ir kitų miestų, net šalių gyventojus. Mūsų komandai tai be galo didžiulė paskata tęsti tai, ką darome, ir judėti toliau. Svajonės virsta apčiuopiamais rezultatais, o pats kūrybinis procesas intriguoja ir žavi.

Į dvi paras besitęsusį nuotykį įsitraukė Lietuvoje ir dalis užsienyje žinomi elektroninės muzikos atlikėjai bei prodiuseriai: Kandy Killers, Zakmina, Radio Dinamika, Gūzas, Simas Boo, Bixon, Bogan, Áres, Tunyla, Donatas bei rokiškiečiai Tadas Vashk ir Atomas. Šis atlikėjų sąstatas nepaliko abejingų ir gerokai padidino „Alchemikų“ gerbėjų skaičių.

– Kokie jūsų ateities planai?

Alchemikai yra numatę keletą staigmenų, tačiau šiuo metu nežada jų atskleisti. Palikime šiek tiek intrigos. Faktas – nenuvilsim.

– Galbūt kam nors nori padėkoti, kas prisideda prie jūsų veiklos?

Po kiekvieno renginio „Alchemikų“ vardas sklinda dar plačiau, pasiekia dar daugiau besidominčiųjų elektronine muzika, tampa vis labiau girdimu atlikėjų gretose. Savo veiklai atiduodame visą širdį. Prie komandos jungiasi nauji kūrėjai, plečiasi savanorių gretos, atsiranda vis daugiau norinčiųjų prisidėti ir augti kartu. Kiekvienas, dalyvaujantis „Alchemikų „organizuojamuose renginiuose, tikintis ir pasitikintis tuo, ką darome, ir yra alcheminio judėjimo varomoji jėga.

Noriu padėkoti visai šiai bendruomenei.

Iš visos širdies .

Projektą iš dalies remia:

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Rokiškietis
Rokiškietis
2021 5 liepos 14:11

Labai pasikėlę, vos ne “shto za ja”. Visi jų “fanai” tai tik draugeliai, kurie nori būti arčiau pulto ir pavaidinti, kad “pažystu alchemikus”.

Rekomenduojami video: