Noras fotografuoti persekiojo visur
Merginą fotoobjektyvas traukė nuo pat paauglystės. Pirmąsias fotosesijas Justina rengdavo savo draugėms, tačiau prisipažino, kad ir pati mėgdavo būti modeliu, galbūt net labiau žavėjosi pozavimu prieš objektyvą nei fotografavimu. „Viskas prasidėjo nuo paprasto fotoaparato. Kaip apetitas kyla bevalgant, taip ir mano poreikiai ir ambicijos vis augo. Vienus fotoaparato modelius keitė kiti – pasižymintys geresnėmis techninėmis savybėmis, profesionalesni – ir ėmiau pastebėti, kad visur, kur beeičiau, kur bekeliaučiau, važiuočiau ar dalyvaučiau, mano nuolatinis palydovas buvo fotoaparatas. Taigi perėjimas nuo mėgėjiškos iki profesionalios, meninės fotografijos buvo natūralus – mėgavausi tuo, ką darau ir norėjau daugiau…“ – kalbėjo rokiškėnė.
Lemtinga pažintis
Anot pašnekovės, viskas prasidėjo nuo paprastos atsitiktinės pažinties. „Londone dirbau grožio salone ir vieną dieną atsitiktinai į darbą užsuko jaunas fotografas. Tuomet mane nepaprastai sužavėjo jo žmonių portretai, daryti tiesiog gatvėje. Fotografuoti visai nepažįstamus, įdomiai atrodančius, gatvėje išsiskiriančius žmones buvo tai, kas mane suintrigavo, sužavėjo, tad pagalvojau, o kodėl man nepabandžius?!“ – lemtingą pažintį prisiminė Justina. Ilgai nelaukus rokiškėnė savo rankose jau laikė pirmąjį profesionalų fotoaparatą.
„Vaikinas supažindino su fotoaparato techninėmis galimybėmis, detaliai papasakojo, kaip juo naudotis ir suteikė pradinių žinių. Tuo metu jaučiausi tarsi devintame danguje. Galvojau, va, dabar darysiu įspūdingas forografijas! Tačiau rožinius akinius teko nusiimti. Nieko panašaus, kaip iš pradžių įsivaizdavau, nenutiko ir apėmė nusivylimas. Supratau, kad turiu dar daug ko išmokti. Taip prasidėjo mano rimtesnis kelias profesionalios fotografijos link“, – dėstė Justina.
Mokymosi maratonas, arba kas iš to išeis?
Jaunoji fotografė nesnaudė ir pirmiausia susirado vietą, kur galėtų įgyti trūkstamų žinių. „Koledže pradėjau lankyti mokymus, kuriuos vedė anglė fotografė. Ten įgijau žinių, sužinojau, ką reiškia kiekvienas mygtukas. Gavau daug teorijos, tačiau praktikos trūko“, – kalbėjo rokiškėnė. Taip mergina atsidūrė pas lietuvį fotografą Tomą Brazinską. Jo rengiamuose mokymosi ji susipažino su bene geriausia vaizdų kūrimo ir nuotraukų redagavimo programine įranga „Adobe Photoshop“ ir „Lightroom“. „Įgavau daug žinių ir patirties. T. Brazinskas buvo tas žmogus, kuris paskatino fotografiją paversti darbu. Tuomet abejojau, svarsčiau, ar kas gali iš to išeiti, tačiau šiuo metu fotografija yra ir pagrindinis mano darbas, ir pomėgis“, – tvirtino Justina.
Justina yra dalyvavusi ir fotografijos mokymuose Airijoje, kuriuos vedė garsi rusų fotografė Elena Šumilova. Mergina mano, kad tobulėjimui ribų nėra, tad anksčiau nevengdavo apsilankyti seminaruose, kur dėstomos nuotraukų retušavimo subtilybės.
Ne tik mokinė, bet ir mokytoja
„Beveik prieš metus pati ėmiau rengti fotografijos mokymus pradedantiesiems. Tai man buvo dar vienas didžiulis iššūkis. Šiuo metu mano grupinius ir individualius mokymus jau yra baigę per 40 jaunųjų fotografų, dar tik bandančių atrasti savo kelią. Džiaugiuosi bent kiek galėdama prie to prisidėti. Kadaise pati buvau jų vietoje“, – šypsojosi Justina.
Pašnekovės specializacija – meninė fotografija. Pasak Justinos, labiausiai jai patinka fotografuoti žmones, rengti nėščiųjų, šeimos fotosesijas, fotografuoti vestuves ir kitas šventes bei renginius. „Šiuo metu pats kalėdinių fotosesijų pikas, todėl laisvo laiko beveik neturiu. Vos per pora savaičių pavyko surengti 30 fotosesijų“, – apie darbų gausą prasitarė pašnekovė.
Eglutę „perpuošia“ ne kartą
Kalėdinės fotosesijos, anot rokiškėnės, vis labiau poluliarėja ir kiekvienais metais fotografai gauna daugybę užsakymų. „Šiemet persikėliau į didesnę fotostudiją. Dažniausiai idėjų ieškau internete arba jos gimsta tiesiog spontaniškai ką nors dirbant, žiūrint vaizdo klipus, reklamą ar vaikštant nepaprastai pasipuošusiosiomis Londone gatvėmis. Pasiruošimas fotosesijoms nėra lengvas – šiemet eglę teko puošti net tris kartus, nepavyko išvengti ir netikėtumų – eglė ėmė ir lūžo. Kiekvienais metais stengiuosi savo klientams pasiūlyti naujienų, kad visiems būtų smagu, tad ir pasiruošimas būna skirtingas. Praėjusiais metais dominavo Kalėdų Senelis ir raudona spalva. Šiemet – jauki namų aplinka ir skandinaviškas stilius, kuriame vyrauja natūralios spalvos. Fotosesijai yra svarbu ne tik tinkamas aplinkos pasirinkimas, drabužių suderinimas, bet ir gera nuotaika bei šiltos emocijos. Galiu tik pasidžiaugti, kad šių metų klientų atsiliepimai – patys geriausi“, – kalbėjo fotografė.
Paroda ambasadoje ir aukščiausi įvertinimai
„Prieš kelerius metus Londone dalyvavau blic turnyre ir iškovojau trečiąją vietą. Džiaugiuosi, kad mano darbai kabojo Lietuvos ambasadoje Londone, dalyvavau parodoje „Woman in me“. Dažnai tenka dalyvauti konkursuose, rengiamuose socialiniuose tinkluose, ir mano fotografijos užima aukščiausias vietas. Šiemet gavau „Maternity Outstanding Award“ apdovanojimą už nėščiosios fotografiją. Buvo apdovanoti tik 30 fotografų iš viso pasaulio. Taip pat net tris kartus pavyko gauti „The Societies of Photographers Highly Commented Award“ apdovanojimą“, – džiaugėsi fotografė.
Nors nė vienas fotografas darbe neišvengia netikėtumų, pasak Justinos, tai nesutrukdo kiekvienais metais dar daugiau svajoti, norėti ir siekti. „Šiemet pradėjau filmuoti dronu, tačiau nemažai sumanymų liko neįgyvendinta. Laukiame šeimos pagausėjimo, tad artimiausiu metu darbų krūvis sumažės. Tačiau visuomet galvoju į priekį ir nežadu apleisti mylimos veiklos“, – džiugia žinia pasidalino rokiškėnė ir prisipažino ketinanti surengti fotografijos mokymus ir Lietuvoje.
Modeliais tampa ir šeimos nariai
Justina prisipažino, kad modeliais tampa ir jos šeimos nariai. „Visi kartu dažniausiai fotografuojamės atostogų metu. Būdamas mažiukas sūnus mielai pozuodavo, tačiau dabar tai tampa nelengva užduotimi. Mūsų fotosesijos trunka labai trumpai, tačiau ir per 10 minučių stengiuosi „pagauti“ gerą kadrą“, – šeimyninių fotosesijų peripetijomis dalinosi rokiškėnė.
Fotografė prisipažino, kad šiemet šventes sutiks Londone – Kūčių vakarienę valgys su artimaisiais, o Kalėdos planuojamos ypatingos – dideliame būryje draugų, su daugybe stebuklų, siurprizų bei Kalėdų Seneliu. „Visas miestas pasipuošęs, yra daugybė pramogų, visi „siaubia“ parduotuves, fotografuojasi ir laukia gražiausių metų švenčių“, – artėjančiais planais pasidalino fotografė J. Čereškaitė.
Projektą iš dalies remia