Prasidėjo nuo pabandymų
Tik penktoje klasėje pradėjusios sportuoti Paulinos pasiekimai greitai šovė į aukštumas – sportiniai rezultatai vis gerėjo, ji buvo tikras atradimas ne tik Rokiškio, bet ir Vilniaus treneriams.
Gabioji rokiškietė prisimena savo pirmąjį sąlytį su sportu: „Penktoje klasėje vyko kvadrato varžybos, kurių metu treneris Rimantas Šinkūnas pastebėjo, kad turiu smagią ranką, todėl pasiūlė pabandyti sportuoti. Treneris manyje įžvelgė ieties metikę, tačiau išbandžiusi šią rungtį supratau, kad ji – ne man. Vėliau teko išmėginti save rutulio stūmimo rungtyje, kol galiausiai pirmą kartą mečiau diską. Prie jo ir likau. Pirmaisiais metais nežvelgiau į sportą rimtai, tačiau prabėgus metams ėmiau vis intensyviau sportuoti, todėl jau šeštoje klasėje pasiekiau kur kas geresnių rezultatų.“ Taigi tokiais bandymais prasidėjo lengvaatletės sėkmės kelias disko metimo rungtyje.
Savo amžiaus grupėje – nepavejama
Nors Paulinai šiuo metu tik 15 metų, jos lentynoje – daugybė medalių, taurių ir apdovanojimų bei asmeninių rekordų. Vos per trejus metus mergina spėjo susišluoti daugiau nei 50 medalių, tapti geriausia jaunių grupėje bei du kartus pagerinti Lietuvos rekordą. Jaunoji rokiškietė pasakojo: „Būdama vaikų amžiaus (tai 5–6 klasių mokinės) su jaunutėmis (7–8 klasių) tapau Lietuvos čempione, o būdama jaunučių amžiaus laimėjau čempionatą su jaunėmis“, – taigi gabi sportininkė jau karjeros pradžioje visa galva lenkė bendraamžes, neleido atsikvėpti ir vyresnėms sportininkėms. Šiuo metu rokiškietė priklauso jaunių grupei ir yra disko metimo bei rutulio stūmimo čempionė, taip pat Baltijos šalių čempionė.
Vieni svarbiausių laimėjimų – Lietuvos rekordai. Paulinai priklauso 13-mečių ir 14-mečių disko metimo Lietuvos rekordai, kuriuos norint pagerinti teks gerokai paplušėti. Mergina atskleidžia, kad sustoti neketina : „Artimiausi planai – tapti 15-mečių disko metimo čempione. Tai padaryti nebus itin sudėtinga: kai buvau 14 metų pritrūko kiek mažiau nei 40 cm iki 15-mečių rekordo, todėl šiais metais galimybės tapti čempione – labai didelės.“ Kadangi rokiškietė turi daugybę apdovanojimų, klausėme, kurie jų svarbiausi: „Svarbiausi – du medaliai, kuriuos gavau Baltijos šalių čempionate, varžybos buvo labai rimtos.“
Viskas nauja: miestas, mokykla, treneris, draugai
Kartą varžybose, kuriose Paulina užėmė antrąją vietą rutulio stūmimo rungtyje, į ją atkreipė dėmesį treneris Jurdanas Radžius ir pasiūlė rokiškietei karjerą tęsti Vilniuje. Paulina neslėpė – to ji norėjo seniai, todėl gavusi kvietimą labai apsidžiaugė, tik mintis, kad gali nukentėti mokslai, kėlė nerimą. Po ilgų svarstymų ir pokalbių su tėvais nugalėjo noras siekti geriausių sportinių rezultatų ir tobulėti – lengvaatletė ryžosi keltis į Vilnių. Šiuo metu mergina mokosi Vilniaus Ozo gimnazijos 1-oje klasėje kartu su gabiausiais šalies sportininkais.
„Persikėlus į Vilnių teko adaptuotis. Pereiti iš Rokiškio progimnazijos į Vilniaus gimnaziją nebuvo itin lengva, tačiau lengvos pradžios ir nesitikėjau. Žinojau, pakeisiu aplinką, artimuosius paliksiu už 200 km, tad buvau nusiteikusi sunkumams. Tačiau greitai viskas stojo į savo vėžes – apsipratau, o mokslai nenukentėjo“, – teigė Paulina. Apsiprasti merginai reikėjo su viskuo – nauja aplinka, gyvenimu be tėvų, kasdieniu sportu ir kitokiu gyvenimo ritmu.
Paulina gyvena pagal griežtai sustyguotą dienos režimą: „Apie 8 val. pusryčiauju. Įprastai valgau įvairias košes arba kiaušinius. Vėliau prasideda pamokos, jų būna trys, o 11 val. – rytinė treniruotė. Jos metu skiriame dėmesį technikai, o esant geroms oro sąlygoms sportuojame lauke. Rytinės treniruotės įprastai trunka pusantros valandos, vėliau – pietūs. Pavalgiusi grįžtu į mokyklą – vyksta dar viena arba dvi popietinės pamokos. 16 val. prasideda vakarinė treniruotė, ji trunka 2 val., o kartais ir ilgiau. 19 val. – vakarienė, o po jos prasideda laisvas laikas, kurio metu ruošiu namų darbus. 22 val. visi mokiniai turi būti bendrabutyje, kuriame ir gyvename.“
Paulina gabi ne tik sportui, bet ir mokslui. Mergina planuoja studijas sieti su sportu, tačiau krypties dar nežino. Nepaisant to, ji užtikrinta: „Jei studijuoti pakviestų užsienio universitetas – vykčiau mokytis į kitą šalį. Žinau tik viena – bent jau šiuo metu tikrai nenorėčiau tapti trenere, nes jaučiu, kad tai – ne man.“
Laisvalaikis su šeima arba knyga
Paklausta, ką mėgsta veikti laisvu metu, mergina pasakojo: „Laisvo laiko neturiu daug – tempas greitas, užimtumas didelis: nuo pirmadienio iki penktadienio mokausi ir sportuoju, kartais net ir šeštadieniais tenka sportuoti, važiuojame į Kauną, todėl dažniausiai laisvadieniai būna tik sekmadieniais. Tuomet mėgstu pasivaikščioti Vilniaus senamiestyje ar parke, skaityti knygas ir žiūrėti filmus. Mėgstamiausia mano knyga – Kolin Huver romanas „Slemas“. Šios knygos dalių yra ne viena – pradėjau skaityti ketvirtąją.“
Pašnekovė į namus Rokiškyje grįžta, kaip atskleidė, kartą per mėnesį, todėl teiravomės, ką įprastai veikia grįžusi. „Vos tik atsikrausčius į Vilnių, buvo labai sunku – norėdavosi grįžti namo, užklupdavo liūdesys ir ilgesys, tačiau kai apsipratau, Vilnius man tapo tarsi antrieji namai. Grįžusi į Rokiškį aplankau draugus, tačiau parvykstu retai, todėl laiką stengiuosi leisti su šeima ir artimaisiais“, – pasakojo mergina. Paulina turi devynmetį brolį, žaidžiantį ledo ritulį, o mama itin mėgsta kalanetikos treniruotes, taigi lengvaatletės šeima – itin sportiška. Paulina su šeima eina pasivaikščioti, kartu žiūri filmus arba važiuoja ilsėtis į sodybą užmiestyje. Paulinai brangi kiekviena kartu su šeima praleista akimirka.
Nesustabdo ir karantinas
Paklausta apie sportinę svajonę, Paulina sakė: „Svajonė kaip ir daugelio sportininkų – dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Dar geriau būtų ne tik dalyvauti, bet ir užimti prizinę vietą. Tai būtų nuostabu“, – prasitaria sportininkė. Taigi belieka gabiajai rokiškietei palinkėti sėkmės ir vos tik pasibaigus karantinui visu pajėgumu sugrįžti į sportinę veiklą.
Greta ŠLIURPAITĖ
Projektą iš dalies remia