Rokiškio kultūros centro archyvo nuotr.

Idėją pasiskolino iš Panevėžio

Vasara ir kultūrinis veiksmas atviroje erdvėje, anot renginio organizatorių, puikus duetas. Festivaliai, koncertai, įvairūs pasirodymai mielai lankomi ir laukiami. Nuo 2017 m. rokiškėnai vasaros ketvirtadienio vakarus jau įprato leisti L. Šepkos parke – Rokiškio kultūros centro organizuojamose „Vasaronėse“.

Šio projekto idėja pasiskolinta iš Panevėžio miesto savivaldybės ir Bendruomenių rūmų, kurie dešimt metų vasaros penktadieniais kvietė į Laisvės aikštę – „Susitikime penktadienį“. Buvo sukurta erdvė, skirta realizuoti idėjas, pristatyti veiklas, produkciją, pasireklamuoti ar tiesiog būti labiau matomiems.

Išskirtinai mėgėjams

Kultūros centro direktorės pavaduotoja Aušra Gudgalienė sako, jog „Vasaronės“ skirtos išskirtinai mėgėjų menui: atrenkami aukšto meninio lygio pasirodymai, kviečiami įvairių sričių  saviveiklininkai.

„Vasaronėse“ kviečiami dalyvauti įvairiausių žanrų muzikantai, aktoriai – nuo kantri, folkloro, šiuolaikinio skambesio ir orkestrų, šokių kolektyvų iki teatrų ir įdomių pasirodymų, kurie dėl savo išskirtinumo net nepatenka į jokias kategorijas“, – sako renginio organizatorė. Ji primena, kad  programose pasirodantys saviveiklininkai itin įvairaus amžiaus – nuo vaikų iki senjorų.

Prasidėjo juodai baltomis afišomis

Nors dabar šis renginys jau žinomas Rokiškyje, „Vasaronių“ komunikacija, anot A. Gudgalienės,  prasidėjo paprastomis juodai baltomis afišomis, be skambių šūkių, kvietimų, raginimų ir sugebėjo pritraukti savąjį žiūrovą: publika randa informaciją, ją dalijasi, ragina kitus ateiti.

Praėjusiomis vasaromis žiūrovus džiugino „Parko teatras“, energingieji perkusininkai, mandolininkų, pučiamųjų ansambliai, choras „Brevis“, išskirtiniame vakare dainavo tik vyrai, Gargždų „Minijos“ garbingo amžiaus kolektyvas su uždegančiais šokiais ir vyko daug kitų įsimintinų ketvirtadienio vakarų.

Kodėl „Vasaronės“ tapo populiarios, mylimos ir laukiamos?

Anot projekto rengėjų, „Vasaronės“ sugeba sukurti netikėtumo įspūdį – žinoma vieta, laikas, programos pavadinimas, o tai, ką žiūrovas pamatys – visada intriguoja.

„Labai svarbu vieta – o ji ypatinga: žalias, prižiūrimas parkas, patogi lokalinė vieta – šalia mikrorajonas, tad patogu žmonėms, judantiems pėsčiomis, taip pat mamoms su vaikais.

Tarp žiūrovų ir dalyvių vyksta betarpiškas bendravimas, gamta išlaisvina, neįpareigoja“,– sakė A. Gudgalienė.

Ir pasipuošę, ir su palyda, ir su savo kėdėmis

Organizatoriai kaskart stebi, kaip žiūrovai laukia, ruošiasi kiekvienam ketvirtadieniui: vienas ateina išskirtinai pasipuošęs, kitas atsineša savo ypatingą kėdutę, trečias su gausia anūkų palyda, o dar yra tokių, kurie jau nuo pavakario stebi, ar parke vyksta paruošiamieji darbai, nes jei čia ramu, žino, kad „Vasaronės“ vyks Rokiškio kultūros centre, o tai gali vykti dėl pasikeitusių oro sąlygų arba dėl dalyvių prašymų, esant ypatingai programai, reikalaujančiai kitokio sceninio vaizdo.

Praėjusią vasarą „Vasaronių“ vakarai rugpjūčio mėnesį ilgėjo: prijungtas kitas žanras – kinas po atviru dangumi šalia Kultūros centro, Eglių slėnyje. „Vėlyvą vakarą kinu mėgausimės ir šią vasarą.

Parkas jau prašosi lauko įrangos: nedidelės vasaros estrados ar stacionarios scenos.

Projektas buvo rengiamas atsižvelgiant į pačių patirtį: esame ne kartą patyrę, kad išleisti kolektyvą gastrolių yra iššūkis – reikalingas transportas, kuro išlaidos. Supratome, kad kiti taip pat patiria tokių problemų, tad projekte numatyta padengti mėgėjų meno kolektyvų šiam renginiui skirtas  išlaidas“,– sakė A. Gudgalienė.

Kas laukia „Vasaronėse“ šiemet?

„Tai ir esmė. Svarbiausia yra vieta ir laikas, o ne kolektyvo pavadinimas. Tiesiog norima, kad žmonės ateitų ir mėgautųsi be jokio išankstinio žinojimo, koks konkretus kolektyvas tą vakarą bus. Vis dėlto vieną įvardyti galiu – pradedame birželio 24 d. (trečiadienį), o nuo liepos 2 d. grįšime prie ketvirtadienių su kolektyvu „Gastauta“ ir jų programa Rasų šventei. O vasarą žmonės išgirs ir pamatys įvairiausių atlikėjų: armonikierių, kapelų, folkloro ansamblių, sutartinių atlikėjų, talentingą kuriantį jaunimą, taip pat spektaklį, išgirs skrabalų skambesį“, – sakė A. Gudgalienė.

Jos žodžiais, „Vasaronės“ yra atspindys to, kad Rokiškio mieste vyksta intensyvus kultūrinis gyvenimas, tenkinantis įvairaus amžiaus žiūrovo skonį. Apie 74 proc. visų renginių vyksta rugsėjo–gegužės mėnesiais, ketvirtadalis visų kultūrinių iniciatyvų vyksta vasaros mėnesiais, o dauguma yra mėgėjų meno festivalio „Vasaronės“ renginiai.

Festivalis – nemokamas, tai taip pat pliusas

„Vasaronės“, anot A. Gudgalienės, kas vasarą sudaro sąlygas vykti daugiau nei 10 mėgėjų meno renginių, kuriuose pasirodo apie 20 įvairaus žanro kolektyvų iš visos Lietuvos.

Projekto dalyviai – ne tik kultūros centrų mėgėjų meno, bet ir vaikų bei jaunimo kolektyvai

iš muzikos, choreografijos ir bendrojo lavinimo mokyklų.

„Šio festivalio esmė – ne tik sudaryti sąlygas lankytojams pamatyti mėgėjų meno kolektyvus, bet, svarbiausia, užtikrinti šių kolektyvų finansavimą, kad jie galėtų atvykti į Rokiškį. Lietuvoje yra daug aukšto lygio mėgėjų meno kolektyvų, tačiau nepakankamas įstaigų finansavimas neužtikrina galimybių jiems gastroliuoti, pasirodyti ten, kur dar nėra žinomi, matomi. Kita vertus, saviveikloje dalyvaujančių žmonių motyvacija pasirodyti išvykose yra ypač didelė. „Vasaronių“ reikalingumą liudija auganti lankytojų auditorija. Vadinasi, žmonėms yra priimtina forma, turinys bei vieta. Šiuo atveju L. Šepkos parkas. Festivalis – nemokamas, todėl yra prieinamas toms socialinėms grupėms, kurios nepajėgios kultūriniams renginiams skirti savo pajamų“, – sakė A. Gudgalienė.

Projektą iš dalies remia:
Projekto rėmėjo logotipas

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: