Perskaitė laikraštyje
Kovo 12-ąją „Gimtasis…“ rašė apie pirmąsias Rokiškio rajone įsikūrusias ukrainiečių šeimas. Baršėnuose, Eugenijaus ir Klaudijaus Driskių namuose, apsigyveno karo pabėgėliai – mama su dviem vaikais, seserimi ir teta. Baršėnuose ukrainiečių šeimos šaknys, iš ten kilę jų proseneliai. Taigi šeima, nors ir skaudžiomis aplinkybėmis, grįžo į protėvių žemę.
Vos perskaitęs šį straipsnį, 78-erių Liudgertas, dabar gyvenantis Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos senelių namuose, paskambino į redakciją. „Jūsų laikrašty paskaičiau, kad Driskiai atsivežė šeimą iš Ukrainos ir kad tų žmonių šaknys – Baršėnų kaime. Ten mano giminės gyveno, aš pats daug laiko ten praleidau. Ten gyveno ir mano mamos, Marytės Rimelytės, sesuo, bet ji jau seniai įsikūrusi Kyjive. Kai perskaičiau, kad į savo protėvių žemę atvyko ukrainiečiai, net nesuabejojau, kad tai bus mano giminaičiai. Esu įsitikinęs, bet skambinau jums – galvoju, gal padėsit susisiekt, jei jau rašėt apie tą šeimą, gal kažką daugiau žinosit“, – pasakojo vyras.
Ukrainoje apsigyveno seniai
Susisiekusi su Klaudijumi Driskiumi gavau patvirtinimą, kad tai – Liudgerto mamos Marytės Rimelytės sesers giminės: Baršėnuose įsikūrė jos proanūkis pirmokas Damiras su mama Diana ir artimaisiais. Taigi Liudgertas neapsiriko – į Rokiškio rajoną atvyko jo pusseserės marti Diana su šeima, bet Liusės nėra.
Teiravomės Liudgerto, gal jis pamena giminės istoriją – kodėl kadaise jo mamos sesuo paliko gimtinę? „Tiksliai nepamenu, bet mano mamos sesuo, Liusės mama, susipažino su ukrainiečiu – taip ir atsidūrė Kyjive. Sovietmečiu atvažiuodavo pas mus atostogų. Mes susirašinėdavome, gerai moku rusiškai, o Liusė nekalba lietuviškai. Bėgant metams santykiai nutrūko. Ieškojau jos adreso, bet neradau“, – pasakojo pašnekovas.
Jis iki šiol prisimena kartu leistas vasaras. „Atvažiuodavo prie Sartų ežero pas gimines. Atsimenu Liusės veido bruožus, bet šitiek metų nesimatėm… Oi…“ – graudinosi Liudgertas.
Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“