– Gimei ir augai Rokiškio mieste?
– Gimiau ir augau Rokiškyje, baigiau Juozo Tumo-Vaižganto vidurinę mokyklą ir visą savo paauglystę leidau Rokiškio mieste. Dar ir dabar prisimenu, koks tai buvo smagus gyvenimo etapas. Baigusi mokyklą studijavau verslo administravimo vadybą Vilniuje. Atvirai pasakius, įstojau ne ten kur norėjau, tiesiog gavau nemokamą valstybės finansuojamą vietą, tad privalėjau pasinaudoti šia galimybe. Jau pirmame kurse įsiliejau į Vilniaus gyvenimą, susiradau darbą, vasaromis išvykdavau į užsienį padirbėti. Taip tapau nepriklausoma. Mane labai žavėjo gyvenimas užsienyje, galimybės, aplinka, kelionės ir, aišku, pinigai. Drąsos man niekada nestigo, nebuvo ir baimės. Keliaudavau adrenalino jausmo vedama. Studijuodama gyvenau ir dirbau Italijoje, Prancūzijoje, Danijoje, Norvegijoje, Anglijoje. Po studijų likimas nuskraidino mane į Norvegiją, ten ir likau gyventi bei dirbti. Norvegijoje praleidau daug laiko, bet ta šalis žavi tik gamta ir atlyginimu. Nors ten turėjau draugų, jaučiausi, kad gyvenu ne savo gyvenimą, neradau savęs, tad vieną dieną viską susikroviau ir grįžau į Lietuvą. Vėl atsidūriau Vilniuje ir nusprendžiau mokytis. Mane visada žavėjo kosmetika, spalvos, gražūs makiažai, modeliai. Nuo to viskas ir prasidėjo.
– Kas atskleidė makiažo paslaptis?
– Grįžusi į Lietuvą, pradėjau ieškoti, kur mokytis makiažo meno. Mokyklų nebuvo daug. Kaip šiandien pamenu, vos kelios vietos, tad pasirinkau vieną iš jų. Mokymai tęsėsi mėnesį, nebuvo lengva, kaip galvojau. Daryti makiažą kitam žmogui reikia ne tik supratimo, įgūdžių, praktikos, bet ir jausmo. Šiandien vertinant, mano pirmieji darbai tragiški, nors tada buvo gražu… Po makiažo mokyklos ėjo seminarai, mokymai, privačios pamokos pas garsiausius Lietuvos ir užsienio meistrus. Taip ieškojau savęs, savo braižo, technikos. Mane labai žavi spalvos, atsiskleidžiu darydama spalvingus makiažus.
– Šiuo metu gyveni Panevėžyje. Kaip čia atsidūrei?
– Gavau pasiūlymą dirbti sporto klube. Panevėžyje prasidėjo mano, kaip sportininkės, kelias, dalyvavau Lietuvos „fitneso“ čempionate IFBB ir laimėjau ketvirtąją vietą tarp naujokų. Taip kurį laiką ir gyvenau derindama sportą, darbą sporto klube ir grožio srityje. Vieną dieną šie dalykai tapo nebesuderinami: klienčių daugėjo, o aš negalėjau paleisti to, į ką tiek daug investavau, ko mokiausi. Šiuo metu turiu savo studiją, kurioje ir dirbu.
– Tavo nuomone, ko reikia, kad pasisektų šioje srityje?
– Didelė konkurencija šioje srityje buvo ir bus. Vos ne kasdien atsiranda po naują šios srities specialistę ir tai yra normalu. Reikia žiūrėti pozityviai. Norint tapti geru makiažo, šukuosenų, antakių ar kitos sferos grožio specialistu, pirmiausia reikia sunkiai ir daug dirbti, kol pasieksi tą pirmąjį laiptelį. Darbas atsiperka su kaupu, kuo daugiau įdėsi pastangų, tuo labiau seksis ateityje.
– Vasara turbūt pats darbymetis? O gal darbų netrūksta visais metų laikais?
– Vasara yra pats darbymetis, apskritai grožio meistrai neturi laisvų vasarų. Kol kiti leidžia laiką prie jūros, mes dirbame. „Sezonas“, jei taip galima pavadinti, trunka 5–6 mėnesius. Tuomet tenka dirbti intensyviai, kartais net 7 dienas per savaitę. Dažnai netgi darbo diena prasideda 4 ar 5 val. ryte ir baigiasi tik 17–18 val. Likusius pusę metų tenka dirbti kiek mažiau, nors savaitgaliais, galima sakyti, ištisus metus užimti. Žinoma, tuo džiaugiuosi, nes kiekviena nauja kliente – naujas meno kūrinys. Tiesa, šiame darbe negali sirgti ir tai yra bene didžiausias minusas, juk klientė dėl tavo ligos neatšauks savo šventės.
– Tau teko dalyvauti ir ne viename konkurse. Kaip sekėsi?
– Teko dalyvauti Ukrainoje vykusiame makiažo konkurse, taipogi pastaruosius dvejus metus dalyvavau Lietuvos makiažo čempionate, kur susirenka visi norintis išbandyti savo jėgas ir galimybes. 2021-aisias metais Lietuvos čempionate, „Creative Colorfull make up“ kategorijoje iškovojau ketvirtąją vietą, o 2022-aisias šioje kategorijoje taip pat užėmiau 4-ąją vietą. Šiais metais dar spėjau sudalyvauti Lietuvos antakių dizaino rungtyse kur tarp naujokių iškovojau dvi antrąsias vietas. Kitais metais taipogi planuoju dalyvauti ne viename konkurse ir čempionate.
– O kokius makiažus klientės dažniausiai renkasi?
– 2022-ųjų makiažo tendencija – natūralumas. Yra ir kita pusė: ne švelniai, o priešingai – labai ryškiai. Fotosesijoms klientės renkasi arba spalvotus išskirtinius makiažus, arba labai natūralius. Visada stengiuosi su kliente rasti jai tinkamą braižą, pabrėžti bruožus arba akcentą veide. Dažnai moterys surizikuoja, kai pasiūliau šiek tiek ryškesnių spalvų. Turiu savitą braižą, tad mano makiažus lengva atskirti tiek socialinėje erdvėje, tiek realybėje, nes visur daugiau ar mažiau akcentuoju spalvas.
Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“