GR archyvo nuotr.

Kristin Hannah. „Moterys“,  „Jotema“, 2024 m.

Kristin Hannah. „Moterys“, „Jotema“, 2024 m.

  Rašytojos Kristin Hannah romanai pasižymi jautrius žmonių tarpusavio santykius bei iššūkius gvildenančiomis temomis. Knygoje „Moterys“ autorė sprendžia septintojo dešimtmečio problemas – Vietnamo karą, protestus ir pasekmes, ypač moterims. Šis jos išskirtinis romanas: tai ir jautrus moters, bręstančios pavojingu laiku, portretas, ir didingas pasakojimas apie karo padalytą ir politikų suluošintą tautą, apie kartą, vedamą svajų, kurios sudužo mūšio lauke.

            Kai dvidešimtmetė būsimoji slaugytoja Fransė (Frenkė) Makgrat išgirsta netikėtus žodžius „Moterys irgi gali būti didvyrės“, jai tarsi atsiveria akys. Užaugusi idiliškoje Koronado saloje, globojama konservatyvių tėvų, ji visuomet didžiavosi tuo, kad elgiasi teisingai ir yra gera mergaitė. Bet 1965 metais pasaulis pasikeičia, ir ji ryžtasi pasirinkti kitokį gyvenimą. Kai Frenkės brolis išvyksta tarnauti į Vietnamą, ji impulsyviai įstoja į Kariuomenės slaugytojų korpusą ir pasuka tuo pačiu keliu.

            Tokia pat žalia ir nepatyrusi, kaip ir kautis į Vietnamą siunčiami vyrai, Frenkė sunkiai prisitaiko prie karo destrukcijos ir išgyvena dar sudėtingesnę traumą, kai grįžta namo į pasikeitusią ir susiskaldžiusią Ameriką.

            Romane pasakojama apie moteris, savanoriškai išėjusias į karą, žengusias pavojingu keliu, gelbėjusias gyvybes, apie moteris, kurių auka ir tarnystė savo šaliai nepelnytai pamirštama.

Angela Marsons. „Šeši kapai“,  „Jotema“, 2024 m.

            Angela Marsons geriausiai žinoma dėl detektyvų serijos „Detektyvė Kim Stoun, kurioje pasakojama apie kietos ir ryžtingos detektyvės, gyvenančios Vakarų Midlandso regione, Anglijoje, tyrimus. Serija buvo plačiai giriama už stiprų personažų vystymąsi, įtemptą siužetą ir realistišką policijos darbo vaizdavimą. Ir štai – naujausia 16-oji šios serijos knyga – jau bibliotekoje. Ypač aukštas šios knygos reitingas didžiausiame knygų mėgėjų socialiniame puslapyje „Goodreads“ tiesiog verčia ją perskaityti.

            Tipiškas paauglės kambarys, plakatais nukabinėtomis sienomis, ir drabužiais, išmėtytais ant grindų, bet mergina su plonyte grandinėle ant kaklo guli lovoje be gyvybės ženklų. Raudona apvali dėmė ženklina baltus jos marškinėlius. Kaip mergaitės motina galėjo pažvelgti į savo miegantį vaiką ir nuspausti gaiduką?

            Kai detektyvė Kima Stoun atskuba į gaisro vietą, lieka sukrėsta pamačiusi, kad žuvo du paaugliai ir jų tėvai. Tačiau ši tragedija yra visai ne tai, kas atrodo iš pirmo žvilgsnio. Visos aukos nušautos, o šautuvas motinos Helenos Deins rankose.

            Byla pažadina Kimai skaudžius vaikystės prisiminimus, kai teko kentėti nuo savo smurtaujančios motinos, tačiau tai tik sustiprina ryžtą atskleisti tiesą. Pradėjusi aiškintis moters praeitį, Kima išgirsta klinikinės depresijos diagnozę. Bet ar galėjo liga paskatinti Heleną nužudyti mylimuosius?

            Ir tada Helenos miegamajame Kima randa įkaltį, kuris pakreipia tyrimą. Negi Deinsų šeimą galėjo išžudyti kas nors kitas?

            Vos Kima pajunta, kad nutvėrė siūlo galą, jos pačios gyvybei ima grėsti pavojus – iš kalėjimo pabėgęs psichopatas. Užgniaužusi baimę ji su komanda kapstosi toliau, kol galiausiai aptinka šokiruojančią paslaptį apie Heleną.

            Kima jaučia spaudimą kaip niekada anksčiau, o ją persekiojantis pabaisa vis artėja. Keturi lavonai. Keturi švieži kapai. Kas toliau? Ar Kima ras žudiką ir išsigelbės pati?

John Grisham. „Vaikinai iš Biloksio“,  „Jotema“, 2024 m.

John Grisham. „Vaikinai iš Biloksio“, „Jotema“, 2024 m.

  Vienu geriausių Amerikos istorijų pasakotoju tituluojamas Johnas Grishamas, savo kūryboje sugrįžęs į Misisipę, pasakoja jaudinančią istoriją apie du imigrantų šeimų sūnus, vaikystės draugus, galiausiai atsidūrusius skirtingose įstatymo pusėse. Naujausiame trileryje autorius skaitytojams pateikia dar vieną įtraukiančią istoriją. Ypatingai patiks tiems, kurie mėgsta dramas teismo salėje.

            Daugumą pastarojo šimtmečio metų Biloksis garsėjo savo pajūriu, kurortais ir jūrų gėrybių pramone. Tačiau jis turėjo ir savo tamsiąją pusę. Šis miestas buvo žinomas dėl korupcijos bei nusikalstamos veiklos, pradedant azartiniais lošimais, prostitucija, alkoholio kontrabanda, prekyba narkotikais ir baigiant užsakomosiomis žmogžudystėmis. Visa tai kontroliavo nedidelė banditų grupuotė. Remiantis gandais, dauguma jos narių priklausė Diksio mafijai.

            Keitas Rudis ir Hju Malkas užaugo septintajame dešimtmetyje Biloksyje. Vaikystėje jie buvo geri draugai, Mažosios lygos „Visų žvaigždžių“ rungtynių dalyviai. Paauglystėje gyvenimo tėkmė juos nubloškė į skirtingas puses. Keito tėvas tapo žymiu prokuroru, pasiryžusiu „išvalyti pakrantę“. O Hju tėvas pasidarė Biloksio nusikalstamo pasaulio bosu. Keitas pasirinko teisės studijas ir sekė tėvo pėdomis. Hju, pirmenybę teikęs naktiniam gyvenimui, dirbo tėvui priklausančiuose klubuose. Neišvengiamai artėjo šeimų akistata, kuri galiausiai įvyks teismo salėje.

            Didelės apimties sagoje „Vaikinai iš Biloksio“, kupinoje istorinių detalių ir ryškių, nepamirštamų personažų, ant plauko pakibęs visas gyvenimas. Grishamui būdingi siužeto posūkiai ir vingiai išlaikys jūsų dėmesį iki paskutinio puslapio, kuriame lauks stulbinanti pabaiga.

 

VAIKAMS

Tomas Dirgėla. „EMILIS IR STEBUKLINGAS FUTBOLO KAMUOLYS, „Alma littera“, 2024 m.

Tomas Dirgėla. „EMILIS IR STEBUKLINGAS FUTBOLO KAMUOLYS, „Alma littera“, 2024 m.

Tomas Dirgėla – rašytojas, kurio Lietuvos vaikams jau nereikia pristatyti. Jo knygos tiesiog graibstomos iš bibliotekų lentynų, ne vieną neskaitantį vaiką pavertė didžiausiu knygų rijiku. Tai vienas produktyviausių, garsiausių ir mylimiausių šiandienos lietuvių vaikų rašytojų.

„Emilis ir stebuklingas futbolo kamuolys“ – nepaprastai smagi knyga, kurioje kurioziškos situacijos privers ne tik kvatotis susiėmus už pilvo, bet ir suteiks progą pamąstyti apie tai, kas gyvenime svarbiausia. Pagrindinis knygos veikėjas Emilis taps geriausiu viso pasaulio futbolininku! Berniukas – tikrų tikriausias išradėjas. Bandė sukurti  nesibaigiančių guminukų aparatą, tačiau nepavyko, o sukonstruotas  balsu valdomas dronas – papūga išmušė klasės langą. Bet jis tiki, kad savo slaptu išradimu visai mokyklai gali įrodyti, kad nėra nevykėlis. Bet… ar tikrai tai svarbiausia? Gal lemiamą akimirką Emilis supras, kaip išradimą panaudoti kur kas prasmingiau? O gal paaiškės, kad mylimas žmogus šalia suteikia daug daugiau džiaugsmo ir šilumos, negu bandymas būti tuo, kas nesi.

Grafikos dizainerio ir iliustruotojo Vytauto Rudžio iliustracijos puikiai papildo Tomo Dirgėlos knygą „Emilis ir stebuklingas futbolo kamuolys“.

Rekomenduojama vaikams nuo 7 metų.

Clara Vulliamy. „Seklė Dotė. Didžioji pėdsakų paslaptis“, „Alma littera“, 2024 m.

Clara Vulliamy. „Seklė Dotė. Didžioji pėdsakų paslaptis“, „Alma littera“, 2024 m.

Anglų vaikų knygų kūrėja Clara Vulliamy  rašyti ir iliustruoti knygeles vaikams pradėjo, kai jos pačios dukros buvo dar mažytės. Clara sukūrė per trisdešimt knygų vaikams. Kai nepiešia ir nežiūri pro langą, rašytoja mintyse rutulioja naują idėją, knygos scenarijų.

„Seklė Dotė. Didžioji pėdsakų paslaptis“ – fantastiškai smagi, juokinga ir žavi istorija! Pagrindinė herojė – energinga mergaitė, kovojanti dėl teisybės ir norinti padėti kitiems. Knygoje Dotė, jos geriausias draugas Binsas ir protingiausias šuo Maklaskis tiria bylą. Vieną naktį išgirdusi keistus garsus, Dotė nutaria, kad vyksta kažkas šiurpaus. Seklių tijulė mano, kad tai namuose siautėjantis vaiduoklis. Bet, prieš apkaltindami vaiduoklį, Dotė su Binsu turi laikytis auksinės seklio Fantastiškojo Fredo taisyklės: surink įrodymus. Atrodytų viskas paprasta, tik bėda. Kaip tai padaryti, kai įtariamasis – nematomas?! Sekliams telieka pasitikėti nuojauta!

Ši istorija moko nepasimesti ištikus netikėtumams ir drąsiai leistis į nuotaikingus galvosūkius. Gausiai iliustruota, smagi ir nesudėtingai parašyta knyga puikiai tinka vaikams, pradedantiems skaityti ilgesnius tekstus savarankiškai.

 

Parengė Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Fondų organizavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė Vesta Kavaliauskienė ir Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja Aušra Žukauskienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: