Kokiais tikslais rokiškėnai važiuoja į šventąja vadinamą žydų valstybę Izraelį – šalį, kurios teritorijoje egzistavo daugybė kultūrų, kur šalia viena kitos sugyvena svarbiausios pasaulio religijos. Šiandien Šventosios Žemės gyventojai sudaro margaspalvę kultūrų ir religijų mozaiką. Juk įkūrus Izraelio valstybę žydai sugrįžo namo iš pačių įvairiausių žemės kampelių, kartu atsinešdami tradicijas tų kraštų, kuriuose ilgą laiką gyveno jų proseneliai, seneliai ir jie patys. „Ar iš ten tikrai parsivežate neužmirštamą šventumo jausmą, ar norite grįžti, ką patiriate ir saugote?“ – skirtingų  pašnekovų klausėme prieš Verbų sekmadienį. Įdomu, kad nė vienas iš trijų į Izraelį nevyko kaip eilinis turistas…

Norėtų grįžti ir pamatyti daugiau

Asmeninių archyvų nuotr.

Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centro direktorė Lina Valotkienė Izraelį aplankė pernai vasarį – ne kaip turistė, o darbo reikalais ir tik šiek tiek „paragavo“ tos šalies „šventumo“.

Pernai vasarį Lina vyko į tarptautinę Viduržemio jūros regiono turizmo parodą „IMTM 2016“, kuri vyko Tel Avive.

„Prieš skrendant į Izraelį buvo visokių minčių, nes kraštas nežinomas, nebūta jame. Prisiskaičiusi ir pasiklausinėjusi įvairių nuomonių, savijauta buvo dvejopa“, – prisipažino moteris.

Kadangi kelionės tikslas buvo turizmo paroda, ji ne kažin ką toje šalyje tepamatė.

„Nebuvau Jeruzalėje, nors žmonės, pas kuriuos gyvenau, labai norėjo parodyti man Šventąją Žemę, kuria labai didžiuojasi“, – pasakojo Lina. Ji gyveno Ashdode, prie Viduržemio jūros. Jai bent pavyko ištrūkti prie jūros. „Buvo labai vėjuota, ir kaupėsi lietaus debesys. Paėjau pakrante, apžiūrėjau buvusios tvirtovės griuvėsius ir skubėjau atgal, – sakė pašnekovė ir pridūrė: – Į Izraelį dabar norėčiau grįžti, kad susipažinčiau su pačia šalimi, aplankyčiau Jeruzalę, Negyvąją jūrą ir kitas Šventos Žemės vietas.“

Plačiau skaitykite šeštadienio „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: