Dovaldės Butėnaitės nuotr.

– Supažindinkite mūsų skaitytojus su „Urban Earth Lovers“. Kaip atsirado šio tvaraus verslo idėja?

„Urban Earth Lovers“ idėja kilo prieš kelerius metus. Tuomet Lietuvoje tvarumo temos dar nebuvo tokios populiarios kaip dabar. Mes pačios, pradėjusios vis daugiau domėtis tvarumo tema ir keisti vartojimo įpročius, susidūrėme su problema, kad net dantų šepetėlio, kuris būtų pagamintas ne iš plastiko, ar ekologiškos dantų pastos vienoje vietoje neįmanoma nusipirkti – viską reikėjo įsigyti skirtingose parduotuvėse. Net siųstis iš užsienio. Tai tikrai nėra tvaru, todėl nusprendėme įkurti pirmą tokią Lietuvoje parduotuvę, kur vienoje vietoje būtų galima įsigyti tvarių, zero waste (nulinių atliekų) gaminių be plastiko.

– Kokia „Urban Earth Lovers“ misija?

Siekiame, kad tvarios prekės būtų prieinamos kuo daugiau žmonių. Džiaugiamės, kad šiuo metu mūsų atstovaujamų prekių ženklų galima įsigyti ne tik mūsų elektroninėje parduotuvėje, bet ir vaistinėse, prekybos centruose ir kitose partnerių parduotuvėse.

Kokia buvo pradžia? Su kokiais iššūkiais susidūrėte?

Jeigu sakytume, kad viskas klojosi lengvai ir nuo pat pradžių žinojome, ką darome, meluotume. Pradžioje vedė didžiulis noras, eksperimentavome, mokėmės, bet neturėjom daug verslo patirties, todėl nebuvo lengva. Pavyzdžiui, vienu metu pastebėjome, kad vystome per daug skirtingų sričių, todėl įvairiomis kryptimis išsklaidom savo dėmesį ir energiją. Išsigryninus, kas yra svarbiausia, tapo lengviau siekti tikslų.

–  Kas Jus įkvepia?

Didžiausias įkvėpimas yra mūsų klientai, kurie dalijasi savo naujais tvaresniais įpročiais, kreipiasi į mus patarimų, pasitiki mumis. Prieš karantiną nemažai važinėjome po Lietuvą, organizuodavome paskaitas apie minimalizmą ir aplinkai draugiškesnį gyvenimo būdą. Susitikimai sulaukdavo daug susidomėjimo, tai mums buvo tarsi įrodymas, kad einame tinkama linkme.

– Jūsų parduotuvėje gausu įvairių aplinkai draugiškų prekių, pagal kokius kriterijus atsirenkate geriausias?

www.urbanearthlovers.com galima rasti grožio, higienos, laisvalaikio prekių be plastiko, pagamintų iš tvarių medžiagų. Atrenkant naujas prekes mums rūpi, kad jos būtų pagamintos remiantis tvarumo principais, būtų daugkartinės, ilgaamžės, ekologiškos. Stengiamės rinktis vietinius arba Europos gamintojus.

Aplinkai draugiškas gyvenimo būdas – kas džiugina labiausiai?

Aplinkai draugiškas gyvenimo būdas neatsiejamas nuo minimalizmo ir atsakingo vartojimo. Mokytis pirkti tik tai, ko iš tiesų reikia, – šį įgūdį reikia išsiugdyti. Dažnai noras pirkti kyla iš vidinio noro užpildyti tuštumą, save pamaloninti, nukreipti dėmesį nuo problemų. Būti sąmoningam ir suprasti savo tikruosius poreikius nėra lengva, tačiau kai tai pavyksta, atrodo, tarsi išsilaisvinama iš vartojimo užburto rato. Turėti nedaug, bet kokybiškų daiktų – keistai malonus jausmas.

Kada susiformavo noras gyventi tvarų gyvenimo būdą?

Nebuvo vieno AHA momento, kuris privertė kardinaliai viską keisti. Pokyčiai įvyko po truputį, vis daugiau sužinant apie klimato kaitos problemas, kaip kiekvienas mūsų žingsnis prie to prisideda. Atsimenu, kad prie pokyčių labai prisidėjo suvokimas, jog mano atliekos – tai atspindys to, ką aš vartoju, ir jos, patekusios į konteinerį, niekur nedingsta. Jei nėra perdirbamos, jos dažnai nugula sąvartynuose daugeliui metų. Tai paskatino prisiimti didesnę atsakomybę už tai, ką vartoju.

 – Daugelis žmonių norėtų pakeisti savo kasdienius įpročius į tvaresnius, bet nežino nuo ko pradėti. Kaip manote, kokie galėtų būti pirmieji, paprasti, bet efektyvūs žingsniai, kurie padėtų pasiekti šį tikslą?

Visko pakeisti staiga tikrai nereikia. Įpročius lengviausia prisijaukinti pamažu. Štai keli paprasti žingsniai:

  1. Rūšiuoti. Idealiame pasaulyje neturėtume nieko išmesti į šiukšlių dėžę, viskas turėtų vykti žiedinės ekonomikos principu. Kol taip nėra, svarbu tinkamai rūšiuoti ir turint galimybę kompostuoti atliekas.
  2. Prižiūrėti, tvarkyti ir remontuoti jau turimus daiktus. Tvariausias pasirinkimas yra naudoti tai, ką jau turi namuose. Vėl madingos daiktų, baldų, drabužių, technikos taisymo, restauravimo paslaugos.
  3. Atsakingai vartoti. Perkant naują daiktą paklausti: „Ar man to tikrai reikia?“, jei taip, rinktis tokį daiktą, drabužį, kuris būtų kokybiškas, tvarus, ilgaamžis, tokį, kurį ateityje prireikus būtų galima sutaisyti.

Projektą iš dalies remia:

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: