Prieš Kalėdas svečiai galės pasivaišinti šventiniais patiekalais iš išskirtinio meniu. Kol kas tai – paslaptis.

– Ar jau pradėjote Kalėdoms puošti dvaro aplinką?

– Rūmų rūsyje įkursime šerkšno kambarį. Jis bus įkurtas vietoje buvusio siaubo kambario, kurį buvome paruošę Helovinui. Tai bus virsmas, tarsi kai po tamsos ateina saulė, iš to siaubo perėjome į gražią, šviesią, lemputėmis mirksinčią, spindinčią aplinką.

– Ką bus galima pamatyti šerkšno kambaryje?

– Jame lankytojai išvys fotosieneles, kur galės nusifotografuoti, važiuojantį ir garą pučiantį traukinuką, pasislėpusią laputę, vis dar nemiegantį barsuką, netgi krėslą, stovintį prie židinio, o lankytojus pasitiks gyva, tikra ledo karalienė. Visos šios detalės sukurs įspūdingą aplinką.

– Kada planuojate šio kambario atidarymą?

– Šerkšno kambario atidarymas įvyks šį sekmadienį, lapkričio 28 d., 14 val. Į šventę kviečiame ir didelius, ir mažus. Mažieji galės nusifotografuoti ir pabendrauti su ledo karaliene, išalkusieji galės paragauti mūsų dvaro virtuvėje gaminamo maisto ir sušilti išgėrę čia pat išvirtos kavos ir arbatos. Juos aptarnaus mūsų pasipuošusi robotukė Bella. Visur, kaip įprastai, Kalėdų Seneliai, nykštukai, o pas mus – ledo karalienė.

Sekmadienis Salų dvare bus pilnas pramogų, staigmenų, edukacinių užsiėmimų bei magiškos šventinės nuotaikos, o dvaro lankymas – nemokamas.

Rūmų rūsyje įrenginėjamas šerkšno kambarys, kuriame bus sukurtas šiltas ir nuostabus vaizdinys. Jį išvysti bus galima jau šį sekmadienį.

– O ar bus tradicinė kalėdinė eglutė?

– Pačiame dvare, hole, mes statysime keturių metrų aukščio eglę, kurią mums parūpins Kamajų girininkija. Mes ją papuošime, o lauke planuojame papuošti alpakų namelį ir kitus objektus, bet viską lemia finansai – kiekviena lemputė, kiekvienas įžiebimas kainuoja.

Eglutės įžiebimas vyks vėliau nei šerkšno kambario atidarymas. Pirmiausiai leisime įžiebti Rokiškio eglę, o tik vėliau mes įžiebsime Salų dvaro.

– Ar patys rūpinsitės puošyba, ar turėsite pagalbininkų?

– Mes, dvaro darbuotojai, fiziškai nespėtume visko papuošti patys, todėl mums pagelbės gėlių salono „Laumenė“ kolektyvas. Labai daug darbo, todėl džiaugiamės, kad salonas mums gelbėja viskuo, kuo tik gali – medžiagomis, idėjomis, darbu.

Iš „Laumenės“ nuomosimės eglės puošybai skirtus žaisliukus, vaikų kambariui skirtas dekoracijas, stiklinius žaisliukus su pintais šiaudų sodais pirkome iš moters, gyvenančios Rietave, taip pat įkomponavome ir pakabinome mūsų tautodailininkės Alės Gegelevičienės gamintus didelius sodus. Kadangi dvare planuojama renovacija, nežinome, kada ir kokią patalpą reikės atlaisvinti, todėl kažkokios pompastiškos ar perdėtos puošybos neplanuojame.

– Kodėl nusprendėte kalėdinę eglę statyti viduje?

– Kol kas tai lėmė finansai, tačiau puošdami eglę pačiame dvare tarsi atiduosime duoklę Salų gyventojams, kurie visuomet čia galės užsukti ir pasidžiaugti, kad gyvenvietėje turime tokią puošmeną.

Stengiamės, kad visos pramogos būtų viduje. Lauke tai nebūtų patogu, nes drėgnu oru būtų ištrypta veja, taigi neliktų estetiško vaizdo, o ir nėra patogaus priėjimo. Klientai skundžiasi, kad negali privažiuoti prie dvaro, šalimais jo nėra automobilių aikštelės. Prie dvaro pastatytas ženklas „Eismas draudžiamas“, bet niekas nepagalvojo pastatyti ženklo, kur lankytojams palikti mašinas. Dėl šios klaidos kreipsimės ir stengsimės ją išspręsti, nes šiuo metu kiek atokiau automobilius palikę žmonės iki dvaro eina šlapia danga, nėra kieto pagrindo ir tai yra didelis minusas.

Šventiniu laikotarpiu Salų dvaro lankytojai galės nusifotografuoti su alpaka, kuri mėgsta ne tik pozuoti, bet ir bučiuotis.

– Pasigrožėję aplinka lankytojai galės užsukti ir į dirbtuves?

– Taip, pas mus visuomet dirba kalėdinės dirbtuvės, Rokiškio turizmo ir amatų informacijos centro, Salų amatų dirbtuvės. Mes čia visuomet priimame tautodailininkus ar visus norinčius susikurti šventėms kokį nors papuošalą. Dabar gyvename budėjimo režimu, priimame visus žmones.

Veiks ir smagios kalėdinės dirbtuvės – piešimas šokoladu, stiklinio burbulo dekoravimas, kalėdinės dekoracijos gamyba vaikams, edukacinis užsiėmimas „Ugnis ir ledas“, medinių žaisliukų dekoravimas, molinių dekoracijų kūrimas. Taip pat siūlysime išbandyti naujieną – žvakių liejimą.

– Kokios edukacijos populiariausios?

– Jaučiame didelį bumą vainikų gaminimo dirbtuvėse, šią edukaciją užsisako daugybė žmonių. Iš naujausių edukacijų išsiskiria tapyba šokoladu. Laukia kalėdinė tapyba, kurią daugelis nori išbandyti. Vaikams ji ypač patinka – kitąsyk vieni ir nesulaukia jos pabaigos, nes šokoladas būna išvalgytas. Kartais paklausiame, ar vaikai suvalgė šokoladą, o šie atsako – ne, nors nosytės rudos rudos. Džiaugiamės, kad vaikams patinka ši edukacija, po kurios savo gaminius vieni iškart suvalgo, kiti dar ir mamoms parveža.

– Kokių šventinių naujovių siūlote?

– Teikiame Kūčių vakarienės išsinešti paslaugą. Kol kas tai pirmas mūsų bandymas, tačiau pavykęs. Paskaičiavus ir iš praktikos galiu pasakyti, kad šventinės vakarienės ruošimas užima nemažai laiko, o ir produktų dažniausiai įsigyjama daugiau nei reikia, todėl tam, kad tas vartojimas būtų saikingas, siūlome Kūčių vakarienės patiekalų įsigyti pas mus. Mūsų virtuvės darbuotojai parinks tai, kas arčiausiai „dūšios“, pagal užsakovų yra namų tradicijas – aišku, paprasta ir suprantama.

– O ar dvaro kavinės lankytojams siūlysite šventinį meniu?

– Siūlysime išskirtinį maistą. Mažiesiems – desertą, o suaugusiems – paragauti kalėdinio patiekalo. Kol kas telieka paslaptis, kurią sužinos tik atvykę svečiai.

Planuojame surengti naujametinį sutikimą Salų dvare, dabar dėliojamės darbus, skaičiuojamės, kiek esame pajėgūs tai padaryti. Tokio renginio metu, kuriame būtų ir koncertas, mums tereikia žinoti, kurios patalpos iki to laiko nebus pradėtos remontuoti, todėl kol kas negalime priimti galutinio sprendimo, kad nenuviltume žmonių.

– Kalėdos – šventė visiems. Ar lankytojai gali atnešti lauktuvių dvaro gyvūnams?

– Be jokios abejonės, vaišės yra laukiamos. Čia auginami gyvūnai itin mėgsta morkas, obuolius ir visus žalumynus. Vaišių galima atnešti į dvarą arba palikti prie tvoros, kur bus padėta dėžė. Vis tik maistą gyvūnams turime normuoti, nes, pavyzdžiui, alpakos yra itin jautrios. Prašau, kad duona ir batonu stručiai, kurie labai mėgsta šiuos gaminius, būtų šeriami saikingai – kai lankytojų srautai išauga ir visi nori kokį nors skanėstą duoti gyvūnui, persivalgiusiems sutrinka skrandžio veikla, kyla problemų.

– Ar šventiniu laikotarpiu bus galima fotografuotis su gyvūnais?

– Tikrai taip. Viena iš mūsų alpakų itin mėgsta fotografuotis ir bučiuotis, todėl padarysime specialų langelį, kad alpaka galėtų pro jį iškišti galvą ir pasidaryti fotosesiją, o galbūt ir žmogui ant peties padėti galvą.

– Ar jau jaučiate lankytojų suaktyvėjimą?

– Spalio 30–lapkričio 3 d. jautėme žmonių bumą. Čia iš visos Lietuvos plūdo smalsuoliai, vieni aplankę kapines, kiti šiaip užsuko. Vėliau dar turėjome kelis privačius renginius. Po to lankytojų sumažėjo. Dabar, matyt, visi pailsėjo, susitaupė pinigėlių ir vėl prasidėjo didesnis judėjimas.

Projektą iš dalies remia:

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Raida
2021 28 lapkričio 23:31

O tu gulbe, aplamai deri prie ko nors? Ar tokia tava natūra – ,,palot,, ?

Gulbė
Gulbė
2021 27 lapkričio 21:12

Dovanokit gerb Birute, bet dvaras robotas ir gulbė nesiderina. Nors kam tas gerb

Rekomenduojami video: